Mario Mandžukić postigao svoj prvijenac u Seriji A, Milan slavio protiv Sassuola

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 25.10.2015.

U devetom kolu talijanskog prvenstva hrvatski reprezentativac postigao je svoj prvi pogodak u Seriji A, dok je momčad Siniše Mihajlovića pobjedom protiv Sassuola stigla do važnih bodova...

U susretu koji je odigran u 12 sati i 30 minuta, Sampdoria je uvjerljivo slavila protiv Verone. Momčad Waltera Zenge na svom terenu s rezultatom 4:1 svladala je momčad iz Verone i tako upisala četvrtu pobjedu u sezoni.

Sampdoria je povela u 11. minuti susreta. U gužvi Carlos Carbonero uspio je gurnuti loptu do Luisa Muriela koji postiže pogodak za prednost domaćeg sastava.

17 minuta kasnije Sampdoria je povećala vodstvo. Roberto Soriano ubacio je loptu u šesnaesterac, a ona dolazi do Ervina Zukanovića koji postiže pogodak glavom za povećanje prednosti. U finišu prvog poluvremena Sampdoria postiže i treći pogodak na susretu. Nakon sjajne asistencije Edera, Soriano je izbio sam pred vratara gostiju te bez većih problema podiže prednost.

Četvrti pogodak na susretu Sampdoria je postigla 54. minuti. Nakon greške vratara gostiju Rafaela, lopta je stigla do Muriela koji je dodao do Edera koji postigao svoj sedmi pogodak u ovoj sezoni.

Počasni pogodak Verona je postigla u 75. minuti. Nakon ubačaja iz kornera, pogodak glavom postiže Artur Ionita za konačan rezultat utakmice 4:1 u korist momčadi iz Genoe.

Juventus je stigao do svoje treće pobjede u ovoj sezoni talijanskog prvenstva. Stara dama na svom terenu stigla je do pobjede protiv momčadi Atalante. Rezultat utakmice bio je 2:0, a svoj prvi pogodak u talijanskom prvenstvu postigao je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Juventus je poveo u 28. minuti, a sjajan pogodak je postigao Paulo Dybala, nakon dodavanja Paula Pogbe, Dybala je uputio sjajan udarac s dvadesetak metara, vratar gostiju je bio nemoćan i Juventus je poveo.

Momčad iz Torina povećala je svoju prednost u 49. minuti. Dybala je ubacio loptu pred vrata gostiju, a tamo se najbolje snalazi Mandžukić za povećanje prednosti. Juventus je mogao postići i treći pogodak na susretu, ali Pogba nije uspio realizirati kazneni udarac u 79. minuti tj. vratar Atalante Marco Sportiello je odlično obranio njegov udarac te je rezultat utakmice ostao 2:0 u korist torinske momčadi.

Pobjedom od 2:1 protiv Sassuola momčad Milana prekinula je niz od četiri utakmice bez pobjede. Ova pobjeda izuzetna je važna za stratega Milana Sinišu Mihajlovića kojeg su talijanski mediji već proglasili „bivšim“. Srpski strateg mnoge je iznenadio jer je umjesto standardnog vratara Diega Lopeza na vrata postavio 16-godišnjeg Gianluigija Donnarummu.

Ključan trenutak utakmice dogodio se u 29. minuti. Alessio Cerci odlično je proigrao Carlosa Baccu koji je izbio sam pred vratara gostiju Andrea Consiglija koji ga zaustavlja prekršajem, a sudac se odlučio pokazati na bijelu točku te je dodijelio crveni karton vrataru Sassuola.

Siguran realizator bio je Bacca koji postiže pogodak za prednost Rossonera. Sassuolo je poravnao rezultat u 53. minuti, a autor sjajnog pogotka je Domenico Berardi, mladi talijanski napadač uputio je izravan udarac iz slobodnjaka s 25 metara, vratar Donnarumma nije uspio zaustaviti udarac, te je Sassuolo stigao do poravnanja rezultata.

Milan je do pogotka vrijednog tri boda stigao u 86. minuti. Nakon ubačaja iz kornera lopta dolazi do Luiza Adriana koji postiže pogodak za konačan rezultat utakmice 2:1.

Do svoje treće pobjede stigla je momčad Udinesea, koja je na svom terenu s minimalnim rezultatom svladala prošlosezonskog drugoligaša Frosinonea. Jedini pogodak na susret postignut je 20. minuti. Francesco Lodi ubacio je u šesnaesterac, a lopta se je od igrača Frosinonea odbila u mrežu.