Fiorentina izgubila od Rome i tako joj prepustila prvo mjesto, Lazio uvjerljivo protiv Torina

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 25.10.2015.

U devetom kolu talijanskog prvenstva susrele su se vodeće dvije momčadi Fiorentina i Roma, a pobjedu su odnijeli gosti iz Rima i tako preuzeli prvo mjesto na tablici.

Roma je stigla do svoje četvrte pobjede u nizu, momčad iz Rima s rezultatom 2:1 svladala je do ovog kola vodeću momčad prvenstva Fiorentinu i tako preuzela vrh tablice. Roma je povela već u sedmoj minuti. Nakon kratkog dodavanja Miralema Pjanića, Mohamed Salah je uputio sjajan udarac s ruba šesnaesterca, vratar domaćina je bio nemoćan i Roma je povela. Salah nije proslavio pogodak jer je prošlu polusezonu proveo na posudbi upravo u Fiorentini.

U 34. minuti Roma je povećala svoju prednost, Gervinho je izbio sam pred vratara te je odlučio sam završiti akciju, to je napravio uspješno te je Roma imala veliku prednost od 2:0. U finišu susreta strijelac prvog pogotka Salah je dobio žuti karton zbog grubog prekršaja, a nakon prigovora sucu Egipćanin je dobio i drugi žuti karton.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Fiorentina je stigla do počasnog pogotka. Nakon sjajne asistencije Borje Valera, senegalski napadač Khouma Babacar efektno iz prve pogađa za smanjenje rezultata, ali i konačan rezultat utakmice od 2:1 u korist gostiju iz Rima. U dresu domaćeg sastava Nikola Kalinić je proveo svih 90 minuta, dok je Milan Badelj zamijenjen u 61. minuti.

Uvjerljivom pobjedom od 3:0 protiv Torina, Lazio je na Olimpicu stigao do šeste pobjede u sezoni. Lazio je poveo u 40. minuti. Dušan Basta ubacio je loptu u šesnaesterac gdje je ona stigla do Miroslava Klosea koji je glavom loptu spustio do Senada Lulić koji uz dosta sreće matira vratara gostiju za prednost domaćeg sastava.

Veteran Klose u ulozi asistenta našao se i u 68. minuti kada je nakon sjajnog proigravanja Felipe Anderson izbio sam pred vrata gostiju i loptu poslao pored Daniele Padellija za povećanje vodstva Lazija.

Svoj drugi pogodak na susretu Anderson je postigao u finišu susreta. Nakon dodavanja Lulića, Anderson uputio precizan prizemni udarac s vrha šesnaesterca, vratar gostiju bio je nemoćan te je mladi Brazilac postavio konačan rezultat 3:0.