Novi pogodak Perišića nedovoljan za pobjedu Intera protiv Palerma, Bologna slavila protiv Carpija

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 24.10.2015.

U devetom kolu talijanskog prvenstva Inter je doživio i treći remi u nizu, dok je Bologna pogotkom u finišu susreta prekinula negativan niz...

Nakon sjajnog starta u sezonu s pet pobjeda u nizu, Inter je pao u formi te je već nanizao četiri utakmice bez pobjede. Pad forme se ne odnosi na hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića koji je postigao svoj drugi pogodak u dresu Intera.

Sve važno dogodilo se u drugom poluvremenu. U 60. minuti Jonathan Biabiany prizemnom loptom u šesnaestercu pronalazi Perišića koji iz blizine bez većih problema postiže pogodak za prednost Nerazzurra.

Prednost Intera trajala je samo šest minuta. Nakon ubačaja iz kornera lopta dolazi do Franca Vazqueza koji je uputio udarac iz kosa, a putanju lopte skrenuo je iskusni Alberto Gilardino i tako prevario Samira Handanoviča za poravnanje rezultata.

U 79. minuti drugi žuti odnosno crveni karton dobio je stoper gostiju Jeison Murillo te je momčad Intera posljednjih 11 minuta susreta igrala s igračem manje. Do kraja susreta pogodaka nije bilo te je utakmica završila rezultatom 1:1. Perišić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok su Marcelo Brozović i Mato Jajalo susret pratili s klupe.

Do svoje treće pobjede u sezoni stigla je momčad Empolija koja je na svom terenu svladala momčad Genoe s rezultatom 2:0. Empoli je poveo u posljednjim minutama prvog poluvremena. Piotr Zielinski ubacio je loptu s lijeve strane, a ona je stigla do Rade Krunića koji postiže pogodak za prednost domaćeg sastava.

U 57. minuti Empoli je povećao svoju prednost. Leandro Paredes povukao je po desnoj strani te dodao do Massima Maccaronea koji sa sedam metara pogađa gredu, ali lopta se odbija do Zielinskog koji glavom pogađa za konačan rezultat od 2:0 u korist domaćina. Marko Livaja u dresu domaćina proveo je posljednjih deset minuta.

U sudaru prošlosezonskih drugoligaša bolja je bila momčad gostiju Bologna koja je stigla do pobjede protiv Carpija u posljednjim trenucima utakmice. Carpi je poveo u 24. minuti. Marco Borriello u gužvi uspio je gurnuti loptu do Gaetana Letizije koji postiže pogodak za vodstvo domaće momčadi. 14 minuta kasnije Lorenzo Lollo dobio je drugi žuti karton te je momčad Caprija u nastavak susreta krenula s igračem manje.

Bologna je poravnala rezultat na startu drugog poluvremena. Nakon ubačaja iz kornera lopta je stigla do Luce Rizza koji s vrha šesnaesterca pogađa stativu, a lopta se odbija do Danielea Gastaldella koji bez većih problema iz blizine pogađa prazna vrata domaćina.

Do pogotka vrijednog tri boda Bologna je stigla u trećoj minuti sudačke nadoknade. Amadou Diawara ubacio je loptu u šesnaesterac gdje je na loptu uklizao Adam Masina i pospremio je u mrežu za konačan rezultat 2:1.