Barcelona slavila i kod Getafea te zadržala korak s madridskim Realom

Branimir Korać • subota, 31.10.2015.

Barcelona je uspješno odradila gostovanje kod Getafea i stigla do pobjede 2:0. S nova tri boda zadržala je korak s Real Madridom na vrhu ljestvice koji je također u subotu svladao Las Palmas...

Iznenađenja ipak nije bilo i Barcelona je uspješno odradila gostovanje kod Getafea. I dalje u problemima s izostancima,, ali bez obzira na to Barcelona bilježi bodove i s Real Madridom drži vrh ljestvice.

Getafe je znao stvarati probleme Barceloni, posljednji susret je, istina, završio visokom pobjedom Barcelone 6:0, ali prethodna dva završena su remijima 0:0 i 2:2.

I ovdje je Barcelona mogla s minusom otvoriti susret, u 13. minuti domaćin je opasno zaprijetio, ali udarac Šćepovića nije bio dovoljno precizan.

Na pravu veliku priliku gostiju čekalo se gotovo pola sata kada je u dobroj situaciji bio Neymar, a u 37. minuti Barcelona je povela. Sergi Roberto krasno je petom proigrao Luisa Suareza koji iz blizine nije mogao promašiti.

Sve dvojbe oko pobjednika otklonjene su u 58. minuti kada je Neymar povisio na 2:0. Roberto je ponovno bio asistent, a Neymar je krasnim udarcem poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, ostalo je 2:0 i gosti mogu biti sasvim zadovoljni. Ivan Rakitić odradio je cijelu utakmicu u veznoj liniji.

U derbiju kola Villarreal je ugostio Sevillu i odnio pobjedu 2:1. Domaćin je odigrao dobru utakmicu i slavio pogocima Gaspara u 26. i Bakambua u 61. minuti dok je Llorente u 76. smanjio na konačnih 2:1.

Valencia je u gradskom derbiju s 3:0 svladala Levante, no rezultat ne pokazuje koliko je teško domaćin stigao do pobjede. Do vodstva Valencije Levante je dosta prijetio i propustio niz prilika, a od 64. minute Alcacer, Feghouli i Bakkali donijeli su bodove domaćinu.