Real Madrid 3:1 Las Palmas
Las Palmas

Real Madrid i bez velike igre do tri boda protiv Las Palmasa

Branimir Korać • subota, 31.10.2015.

Madridski Real odradio je posao protiv Las Palmasa i očekivano uzeo tri boda. Madriđani su već u prvom poluvremenu stigli do prednosti koju su uspješno zadržali do kraja susreta...

Domaći susret Real Madrida protiv Las Palmasa trebao je biti i bio je odrađivanje posla, rani golovi omogućili su domaćinu izbjegavanje nervoze i miran put do tri boda.

Već je Real Madrid ove sezone imao problema s manjim protivnicima, sjećamo se kako ga je iznenadila Granada na Santiago Bernabeuu sačuvavši mrežu, ali isto tako i Sporting Gijon s istim ishodom u Gijonu. U ovaj susret domaćin je ušao opreznije, brzo je stekao prednost i nije dozvolio iznenađenje.

Već u četvrtoj minuti Real Madrid stigao je do vodstva. Jese je došao do izgubljene lopte i pronašao Casemira koji proigrava Isca, a ovaj lijepo zabija za 1:0.

U 14. minuti već je 2:0. Već više puta viđena kombinacija, sjajan ubačaj Marcela prema Cristianu Ronaldu koji glavom u padu zabija za povećanje prednosti.

Imali su Madriđani još nekoliko pokušaja, nisu zabili, a onda je Las Palmas došao do smanjenja zaostatka. U 38. minuti Nakon ubačaja El Zhara u skoku je najviši bio Hernan i poslao Casillu po loptu u mrežu.

Ipak domaćin nije dugo živio u neizvjesnosti, već pet minuta kasnije ponovno dolazi do ugodnije prednosti pogotkom Jesea za mirnih 3:1 na odmoru.

Na poluvremenu je u svlačionici ostao Luka Modrić kojeg je zamijenio Lucas Vazquez, a domaćin je u nastavku ipak malo podignuo nogu s gasa.

Ponešto prilika viđeno je na obje strane, no pogodaka više nije bilo. Mateo Kovačić ostao je na klupi i nije ulazio u igru.