Halilović strijelac protiv Malage u golovima siromašnim utakmicama Primere

Sportnet • nedjelja, 01.11.2015.

Eibar i Sporting Gijon ostvarili su minimalne domaće pobjede protiv Raya i Malage, dok su Espanyol i Granada podijelili bodove...

Eibar zasluženo do minimalne pobjede nad Rayo Vallecanom

Već na isteku prve minute domaćin je mogao povesti, ali nakon brze akcije Borja Bastón nije uspio u situaciji jedan na jedan provući loptu pokraj golmana gostiju Tona. Domaćin je poveo u 21. minuti autogolom Diega Llorentea koji je uklizavanjem pred golom pokušao spriječiti prolazak lopte nakon prizemnog ubačaja s desne strane. Keko je potom minutu poslije mogao povećati vodstvo, ali dobar udarac s nekih 25 metara završio je na prečki. Do kraja prvog dijela obje momčadi su imale prilike za pogotke, ali rezultat se nije mijenjao.

Drugi dio utakmice nastavljen je u istom ritmu, unatoč inicijativi gostiju, Eibar je bio puno konkretniji s loptom u nogama. Najbolju priliku za odvesti utakmicu u mirnije vode po domaćina imao je Saúl Berjón. U 64. minuti su se čak trojica nečuvanih igrača domaćih našla ispred praznih vrata nakon ubačaja s lijeve strane, lopta je prošla do Berjóna, ali on je malo iskosa pogodio samo vratnicu. Igrači Raya u ovom dijelu utakmice su najčešće svoje prilike izrađivali nakon prekida, ali nikako nisu uspijevali u konačnici uputiti opasniji udarac na vrata.

Do kraja utakmice nije bilo pogodaka, tako da se jedini pogodak iz 21. minute pokazao vrijednim tri boda za Eibar.

Granada bez pobjede unatoč vodstvu i igraču više

Domaći Espanyol u utakmicu je ušao kao favorit i u prvom poluvremenu imao više od igre. Unatoč nekoliko situacija koje su mirisale na priliku nisu kapitalizirali svoju terensku nadmoć.

U drugom poluvremenu Granada je pokazala nešto više inicijative i došla u vodstvo u 59. minuti. Piti je nabacio iz slobodnog udarca, a loptu je glavom u mrežu proslijedio Babin. Deset minuta poslije, drugi žuti karton dobio je Correa nakon jedne nepromišljene reakcije prema protivničkom igraču i činilo se da su domaći u bezizlaznoj situaciji.

Usprkos lošoj situaciji igrači Espanyola su krenuli po izjednačenje i nije se moglo primijetiti da ih je na terenu jedan manje. Nagrada je stigla u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je Caicedo pratio akciju do kraja i nakon odbijanca pogodio za 1:1.

Novi odličan nastup Halilovića, pogodak i dvije grede

Alen Halilović evidentno raste u formi u Gijonu i nekoliko utakmica za redom igra na visokoj razini. Dobru igru okrunio je pogotkom za pobjedu u današnjoj utakmici protiv Malage.

Nije se na početku činilo da će bodovi ostati u Gijonu obzirom da je Malaga bila bolji protivnik. Ipak, u 27. minuti domaćin je poveo iz prvog udarca prema protivničkim vratima. Po lijevoj strani prošao je Sergio Alvarez i povratnom loptom poslužio Halilovića koji po sredini s 12-13 metara mirno gađa bliži kut za vodstvo svoje momčadi.

Početkom drugog djela Sporting je mogao zabiti drugi pogodak iz drugog udarca na utakmici, ali udarac Guerrera u 48. minuti nije bio toliko ubojit i vratar gostiju nije imao problema. Malaga je do sredinom drugog poluvremena utakmice imala nekoliko izrađenih prilika, ali njezini igrači nisu pronalazili put do mreže. U igri je za goste od 76. minute bio i naš Duje Čop, bez zapaženijeg učinka.

Halilović je opet bio jedan od boljih igrača svoje momčadi i stalna prijetnja po gostujuća vrata, ali rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Mladi hrvatski reprezentativac osim pogotka dva puta je i tresao gredu, prvi put branič je odbio loptu u okvir gola, a drugi put vratar Kameni.

• Obrisan korisnik01.11.2015. u 23:34
    Pregled se odnosi na 3 utakmice s ukupno 4 gola što je malo, tako da cimbo samo tebi ocito nije razjmljivo :) a Halilović u naslovu je valjda da privuce citatelje
  • cimbo01.11.2015. u 22:42
    naslov članka valjda samo autor razumije...