MAXtv Prva liga, 15. kolo, 01.11.2015, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 24621

Niko Rukavina • nedjelja, 01.11.2015.

Nogometaši Rijeke razbili su Hajduk na Poljudu u derbiju 15. kola 1.HNL. Ovom pobjedom Riječani su preuzeli čelo ljestvice od svojih ljutih rivala iz Splita protiv kojih su ostali neporaženi i 13. uzastopnu utakmicu.

Nakon pobjede nad aktualnim prvakom u prošlom kolu, izabranici Matjaža Keka odigrali su još jednu odličnu utakmicu i slavili su protiv Hajduka na Poljudu s 3:0. Rijeka je u razdoblju od 28. do 50. minute na krilima Matina Tomasova zabila tri pogotka i riješila pitanje pobjednika. Gosti su zabili i četvrti pogodak koji im je poništen zbog nepostojećeg zaleđa.

Hajduk je s druge strane odigrao jednu od najslabijih utakmica jeseni, u 90 minuta su stvorili tek jednu poluprigodu protiv puno kvalitetnijeg suparnika kojeg je Hajduk posljednji put pobijedio dalekog 21. ožujka 2012. godine.

U prvih pola sata igralo se dosta agresivno, uz dosta trke, pretežito na sredini terena, ali bez pravih pokušaja. Iz prve konkretne prigode na utakmici, Rijeka je povela. U 28. minuti susreta Marin Tomasov odličnom je loptom pronašao Romana Bezjaka koji je izbio sam pred Lovre Kalinića i matirao ga za vodstvo Riječana.

Samo dvije minute kasnije, nova opasna situacija za Tomasova. Kalinić nije uspio izbiti loptu, Tomasov je pokušao zabiti iskosa, ali je loptu izbio Maxym Billy. Rijeka je od vodećeg pogotka bila bolja momčad na terenu. U 39. se u dobroj prigodi našao Bezjak ali je s 18 metara pucao preko gola.

Rastrčani Riječani udvostručili su prednost u 41. minuti. Strijelac je bio najbolji igrač dotadašnjeg dijela utakmice Tomasov pogotkom iz slobodnjaka u „Kalinićev“ kut. Nakon prilično nesadržajnih prvih 28 minuta, Rijeka je odigrala jako dobrih posljednjih 17 i zasluženo vodila. Hajduk je u prvom dijelu imao samo jedan udarac na vrata Ivana Vargića.

Rijeka je furiozno ušla i u nastavak utakmice. U 50. Tomasov je pobjegao Hajdukovoj obrani, Kalinić mu obranio udarac, ali na odbijenu loptu natrčava Bekim Balaj i poentira za veliku prednost svoje momčadi. Rijeka je ubrzo zabila i četvrti pogodak koji je poništen zbog nepostojećeg zaleđa Balaja.

U 62. minuti Hajduk je stvorio svoju najbolju prigodu na utakmici. Lopta je došla do Juliana Velazqueza kojem udarac brani Vargić. Torcida je u 65. minuti napravila veliku bakljadu povodom svojeg 65. rođendana. Zbog performansa Hajdukovih navijača, utakmica je na nekoliko minuta bila prekinuta.

Do kraja utakmice nije bilo značajnijih prigoda te je Rijeka utakmicu sigurno privela kraju. Nakon 15. kola, Rijeka drži čelo ljestvice s dva boda više od Hajduka i četiri više od Dinama. U sljedećem kolu Riječani dočekuju RNK Split, a Hajduk će na noge pretposljednjem Osijeku.

• Obrisan korisnik02.11.2015. u 09:12
    Novopečeni reprezentativac Milović kod polovice golova statira i traži tamo neka zaleđa... Bravo. Kod prvog gola bliži lopti od Tomasova ali se ustrtario i počeo povlačiti nazad, što naravno Tomasov iskusno koristi i asistira za prvi gol. Al' neka, nek' je on pozvan za Rusiju. :-)
  • Obrisan korisnik02.11.2015. u 07:41
    and I swear (I swear) by the moon and the stars in the sky I'll be there (I'll be there) I swear (and I swear) like the shadow that's by your side I'll be there (I'll be there) for better or worse till death do us part I'll love you with every single beat of my heart and I swear
  • Obrisan korisnik01.11.2015. u 22:04
    ovo je za mene najbolji ishod. prvo, mamić pati jer mu visi prvenstvo, a me ni kao dinamovcu još jedna titula u nizu u ovako lošoj ligi ništa ne znači, samo europa ima smisla. drugo, niti će kmečavci moći kriviti ikoga sad jer ih nije mamić ni koji god drugi uvijek kurac sjebao već su si sami... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.11.2015. u 19:51
    upravo sam s utakmice..najgora hajdukova partija ove sezone. svi su podbacili od igrača pa do burića. rijeka zasluženo slavila, mogli su i još koji gol utrpati. hajduk niti jednu pravu šansu nije stvorio, nekakav blijedi presing zadnjih 10min i to je to..veseli pljesak cijelog stadiona na kraju... [više na forumu]