Bundesliga, 12. kolo, 06.11.2015, 20:30 h
Hannover 96 1:3 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Na otvaranju 12. kola Bundeslige Hertha slavila protiv inferiornog Hannovera

Marjan Kreševac • petak, 06.11.2015.

U petak navečer odigran je prvi susret 12. kola Bundeslige. Na stadionu HDI-Arena snage su odmjerili domaći Hannover i Hertha iz Berlina. U igri na jedan gol uspješniji su bili gosti iz Berlina i rezultatom 3:1 uzeli sva tri boda i privremeno zasjeli na četvrto mjesto Bundeslige.

Do današnjeg dana klubovi su se susreli 38 puta, a uspješnija je Hertha s 15 pobjeda u odnosu na Hannoverovih deset, no u zadnjih šest susreta Hertha nije okusila slast pobjede, tri utakmice završile su neriješeno, a tri pobjedom Hannovera. U tih posljednjih šest susreta Hannover je u svakom zabio pogodak, a tri puta sačuvao je netaknutu mrežu.

Hertha je krenula agresivno u 4-3-3 formaciji odlučna prekinuti negativan niz i od prve sekunde gosti su nizali priliku za prilikom, ali što zbog nepreciznosti, a što zbog raspoloženog Ron-Roberta Zielera nisu uspijevali postići pogodak u ranoj fazi utakmice. Gosti nisu klonuli duhom, a trud im se isplatio u 33. minuti kada je Salomon Kalou konačno pronašao put do mreže i zabio pogodak za vodstvo Herthe 1:0. Asistencija za pogodak bilježi se Genkiju Haraguchiju.

U drugom poluvremenu domaći su se malo trgnuli i krenuli su odlučnije prema golu Herthe. Malo ofenzivniji pristup ostavio je dosta prostora gostima koji su to iskoristili i u 60. minuti Kalou zabija svoj drugi pogodak i dovodi goste u prednost od dva gola. Bolju igru u drugom poluvremenu domaći su okrunili pogotkom u 70. minuti, a zabio je Hiroshi Kiyotake.

I ono malo nade u pozitivan rezultat što su imali domaći nestalo je u 87. minuti. Nakon jednog prekršaja u kaznenom prostoru sudac je dosudio kazneni udarac, a precizan s bijele točke bio je Kalou i svojim trećim pogotkom na utakmici postavio konačnih 1:3.