Bundesliga, 12. kolo, 08.11.2015, 15:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 3:2 Schalke 04
Schalke 04

Sportnet • nedjelja, 08.11.2015.

U najvećem njemačkom derbiju Borussia Dortmund je s 3:2 protiv Schalkea uzela tri boda te tako ostala jedini pratitelj u Bundesligi nedodirljivog Bayerna...

Dortmunđani su u početnih 15-ak minuta utakmice preuzeli inicijativu na terenu i bili konkretniji protivnik, ali nije bilo udaraca prema vratima.

U 20. minuti je Schalke nakon ubačaja s lijeve strane prvi zaprijetio preko Leroya Sanea, a lopta je završila pored lijeve vratnice. Vrlo raspoloženi Pierre-Emerick Aubemeyang je nakon lijepe akcije Borussije u 28. minuti pokušao uputiti udarac, ali gostujući braniči su blokirali njegov pokušaj. Nakon pola sata igre Borussia je povela. Matthias Ginter je odigrao dupli pas i sjajno ubacio s desne strane gdje je loptu u mrežu glavom poslao Shinji Kagawa.

Schalke je ekspresno izjednačio u 33. minuti. Kapetan Borussije Mats Hummels je na sredini terena predao loptu protivniku. Brzu akciju u kojoj je sav posao obavio Sane, završio je s dva metra Huntelaar za 1:1.

Igra se rasplamsala i u 35. minuti Gündogan gađa s 20-ak metara malo pored gola. Borussija je do kraja poluvremena igrala po lijevoj strani gdje je probleme gostima stvarao Mhitarjan. Iz jedne takve akcije i kornera koji je uslijedio domaćin je opet poveo. Sjajnom ulaskom na prvu vratnicu Ginter je glavom zabio za 2:1.

Na početku drugog poluvremena Mhitarjan je nastavio s odličnom igrom. Prvo je u 46. minuti izborio slobodan udarac na rubu šesnaesterca, iz kojeg je Gündogan gađao malo pored i preko vrata da bi minutu kasnije započeo akciju iz koje Aubemeyang u stilu legendarnog Henryja zabija za 3:1.

Odmah potom Borussia je mogla i rješiti pitanje pobjednika, ali obranama se u nekoliko navrata iskazao Fährmann, pogotovo u 54. minuti kada je obranio pokušaj Mhitarjana s nekoliko metara.

U 69. minuti je pokušao glavom Sokratis nakon još jednog udarca iz kuta, ali opet je na pravom mjestu bio Fährmann.

A onda je 'ni iz čega' Schalke smanjio zaostatak. Iz kontre i ubačaja koji nije puno obećavao lopta je došla do Huntelaara nakon još jedne katastrofalne reakcije Hummelsa. Nizozemac je smireno poentirao s desetak metara za svoj drugi pogodak na utakmici.

U 77. minuti probao je još jednom Aubemeyang, da bi u 80. gosti pogodili vratnicu. Udarac je s ruba 16 metara uputio Hojbjerg.

Do kraja utakmice na terenu je bilo puno nervoze tako da je Felix Brych usmenim ukorima i žutim kartonima morao smirivati situaciju na terenu. Zadnju šansu na utakmici propustio je realizirati Gündogan u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali i bez toga crno-žuti su zasluženo uzeli tri boda.