Sportnet • subota, 07.11.2015.

Bayern je još jednom pokazao raskoš i snagu u utakmici protiv Stuttgarta, pobjede su u ostalim utakmicama ostvarili još Köln i Mainz...

Bayern s četiri pogotka u prvom poluvremenu do nova tri boda

Znali su gosti da će im na Allianz Areni biti teško izvući pozitivan rezultat, ali vjerojatno nisu očekivali mučenje kakvo im je priredila iznimno raspoložena družina Pepa Guardiole.

Bayern je krenuo furiozno i vodstvo je došlo već u 11. minuti. Douglas Costa je povukao akciju i prošao pola terena prije nego li je poslužio povratnika u momčad Robbena.

Bayern je doslovno mljeo protivnika i igralo se samo na jedan gol. Pogodak za 2:0 u 18. minuti djelo je Coste nakon povratne lopte s desne strane iako je moguće da je bilo zaleđe u ranijem dijelu akcije. Apsolutnu dominaciju i stalne prilike Bavarci su naplatili još dva puta do kraja prvog poluvremena Lewandowski je poentirao s dva metra u 37. minuti, a Müller u 40. minuti glavom nakon odbijanaca od prečke.

Nakon nešto lakšeg ulaska u drugi dio Bayern je od 50. minute nastavio s odličnom igrom. Robben je u 52. minuti promašio vrata u situaciji jedan na jedan iako je mogao poslužiti Lewandowskog.

Do kraja utakmice Bayern je mogao zabiti još barem dva-tri pogotka, ali častan poraz svoga kluba branio je Tyton. U nekoliko je navrata sjajnim intervencijama zaustavljao udarce ponajviše Lewandowskog i Robbena. Pomalo nestvarno djeluje podatak da je Bayern u ovoj utakmici uputio čak 33 udarca na protivnički gol od čega 14 u okvir vrata. Kakva fenomenalna predstava bavarskog diva. Ovom pobjedom Bayern je došao do 34. od mogućih 36 bodova.

Bayer Leverkusen s igračem manje nije sačuvao bod

Poveli su gosti u 17. minuti preko Maroha. Izjednačenje je nakon prikazane bolje igre stiglo u 33. minuti. Strijelac je bio nekadašnji igrač Manchester Uniteda i Reala, Javier Hernandez 'Chicharito'. U drugom poluvremenu pocrvenio je centralni branič domaće momčadi Papadopoulos u 53. minuti. Od tog trenutka gosti su preuzeli inicijativu i krenuli po pobjedu. Drugi pogodak vrijedan tri boda postigao je Maroha u 72. minuti.

Borussia Mönchengladbach i Ingolstadt bez pogodaka

Na Borussia-Parku vidjeli smo vrlo agresivnu utakmicu uz 33 prekršaja i čak 9 žutih kartona, od kojih su dva dali crveni karton i isključenje za domaćeg Xhaku u 83. minuti.

Domaćin je imao više posjeda lopte i izglednije šanse, dok su gosti pogodak tražili iz kontri. Podjela bodova na kraju je bio pravedan rezultat obzirom na prikazano na terenu.

Utakmicu bez pogodaka odigrali su još Hoffenheim i Eintracht dok je Mainz s igračem više od 13. minute pobijedio Wolfsburg s 2:0. Strijelci su bili De Blasis u 31. i Malli u 75. minuti.