Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 08.11.2015.

Juventus je slavio na gostovanju kod Empolija, a strijelac pogotka koji je torinskoj momčadi donio poravnanje bio je Mario Mandžukić. Gosti su bili bolji s 3:1, drugi pogodak postigao je Patrice Evra, a treći Paulo Dybala. Roma je u gradskom derbiju svladala Lazio s 2:0...

Juventus je preokretom stigao do pobjede od 3:1 u gostima kod Empolija i tako upisao svoju treću pobjedu u posljednjih četiri utakmice. Empoli je poveo u 19. minuti susreta. Nakon kratkog dodavanja Riccardo Saponara presjekao je loptu te je dodao do Massima Maccaronea koji preciznim udarcem s dvadesetak metara loptu posprema u mrežu za vodstvo domaćeg sastava.

13 minuta kasnije Juventus je stigao do poravnanja rezultata. Juan Cuadrado je ubacio loptu u šesnaesterac, a Sami Khedira glavom skrenuo ju skrenuo do Marija Mandžukića koji je postigao svoj drugi pogodak u ovogodišnjem izdanju Serie A.

Samo šest minuta kasnije Juventus je stigao i do preokreta. Cuadrado je ubacio iz kornera, a Patrice Evra glavom pogađa vrata domaćina za prednost gostujućeg sastava.

U 84. minuti nastala neobična situacija pred vratima Genoe. Paul Pogba je ubacio loptu u šesnaesterac do Stephana Lichtstneinera, njegov pokušaj brani vratar domaćina, lopta se odbija do Mandžukića koji pogađa stativu, da bi se ona ponovno odbila do igrača Juventusa, a Paulo Dybala konačno završava akciju Juventusa i postiže svoj peti pogodak u sezoni.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je utakmica završila rezultatom 3:1. Mandžukić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Marko Livaja susret pratio s klupu.

Roma je stigla do važne pobjede u gradskom derbiju protiv Lazija i tako ostala na bod zaostatka u odnosu na prvoplasirani Inter. U devetoj minuti susreta stoper Lazija Santiago Gentiletti napravio je prekršaj nad Edinom Džekom na rubu šesnaesterca, a sudac utakmice Paolo Tagliavento odlučio je kako je prekšaj bio unutar šesnaesterca te je pokazao na bijelu točku.

Siguran realizator je Džeko te je Roma stigla u prednost. U 62. minuti susreta Radja Nainggolan dodao je loptu do Gervinha koji je brži od obrane Lazija i povećava prednost i postavlja konačan rezultat susreta.

U zanimljivom susretu Frosinone i Genoa su podijelili bodove, a gost je od 36. minute igrao s igračem manje. Do prednosti je prva stigla gostujuća momčad. Darko Lazović sjajno je povukao po desnoj strani te dodao na povratnu do Leonarda Pavolettija koji svojim četvrtim pogotkom u sezoni dovodi Genou u vodstvo.

Do poravnanja rezultata Frosinone je stigao u 31. minuti, a strijelac neobičnog pogotka je Leonardo Blanchard. Nakon ubačaja u šesnaesterac s lijeve strane Blanchard je pokušao atraktivno škaricama postići pogodak, no njegov pokušaj blokirala obrana, da bi se lopta vratila do Blancharda koji udarcem s poda postiže pogodak.

Pet minuta kasnije stoper gostiju Sebastian De Maio napravio je prekršaj na dvadesetak metara, a sudac mu je pokazao drugi žuti odnosno isključujući crveni karton te je Genoa u nastavak susreta krenula s igračem manje. Upravo iz tog slobodnog udarca Frosinone je stigao u prednost. Blanchard je pucao, a lopta se od živog zida odbila do Modiba Diakitea koji iz blizine posprema loptu u mrežu.

Do konačnih 2:2 Genoa je stigla u 75. minuti, Lazović je ponovno sjajno povukao po desnoj strani te dodao na peterac do Sergea Gakpea koji iz blizine postiže pogodak za konačan rezultat utakmice.

Palermo je na svom terenu slavio protiv Chieva, a rezultat utakmice bio je 1:0. Jedini pogodak na susretu postignut je 71. minuti. Nakon ubačaja iz kornera Siniša Anđelković je pucao glavom, a Alberto Gilardino je skrenuo njegov udarac i prevario gostujućeg vratara za pobjedu domaćeg sastava.

Do minimalne pobjede stigao je i Sassuolo protiv Carpija i tako je upisao svoju šestu pobjedu u sezoni. Jedini pogodak na susretu postignut je 28. minuti. Domenico Berardi ubacio je loptu na peterac gdje bez većih problema Nicola Sansone postiže pogodak za novo slavlje Sassuola.