Torino 0:1(0:1) Inter
Inter

Interova osma minimalna pobjeda za prvo mjesto, prvijenac Kondogbije

Niko Rukavina • nedjelja, 08.11.2015.

Inter je prvijencem Geoffroya Kondogbije došao do sedme prvenstvene pobjede od 1:0 i preuzeo prvo mjesto od Fiorentine koja u večernjem terminu gostuje kod Sampdorije. Za Inter, Ivan Perišić je odigrao posljednje 23 minute, a Marcelo Brozović nije ulazio u igru.

Nogometaši Intera skočili su vodeće mjesto ljestvice teško izborenom pobjedom kod neugodnog Torina. Zanimljivo ovo je već sedma Interova prvenstvena pobjeda s rezultatom 1:0, a i osam je bila minimalna. Također, u 10 od 12 utakmica momčad Roberta Mancinija zabila je jedan pogodak.

Utakmica je u prvom dijelu bila dosta tvrda bez izrazitih prigoda sve do 30 minute kada je Torinov Marco Benassi udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio gredu Handanovićevog gola. Već u sljedećoj minuti Inter je došao do jedinog pogotka na utakmici.

Rodrigo Palacio skrenuo je slobodni udarac na peterac domaćina gdje se usamljen našao Geoffroy Kondogbia i iz blizine poentirao za svoj prvijenac u službenim utakmicama u dresu Nerazzurra. S tim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku utakmice Torino je bio puno bolja momčad na terenu, ali do kraja dvoboja nije uspio zabiti izjednačujući pogodak. Velike prigode na samom otvaranju drugog dijela propustili su Fabio Quagliarella i Andrea Belotti kada je njihove udarce iz blizine sjajno skinuo Handanović.

Handanović je do kraja utakmice u još nekoliko navrata spasio Inter, a posebno se istaknuo reakcijama u finišu dvoboja kada je obranio udarce Quagliarelle i Giuseppea Vivesa. Za goste Ivan Perišić ušao je u igru u 67. minuti, a Marcelo Brozović je cijeli dvoboj proveo na klupi za pričuve.