Sampdoria
Sampdoria 0:2 Fiorentina
Fiorentina

Branimir Korać, Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 08.11.2015.

Fiorentina je u posljednjem nedjeljnom dvoboju Serie A gostovala kod Sampdorije i slavila s 2:0. Nakon što je Josip Iličić iz penala u prvom poluvremenu doveo goste u vodstvo, Nikola Kalinić povisio je nakon sat vremena na 2:0...

U gostima kod Sampdorije momčad Fiorentine je stigla do svoje devete pobjede u sezoni, a rezultat susreta bio je 2:0. U desetoj minuti Fiorentina stiže u prednost iz kaznenog udarca nakon što je Ervin Zukanović igrao rukom u šesnaestercu. Siguran realizator najstrože kazne je Josip Iličić za vodstvo gostujuće momčadi.

Do povećanje svoje prednosti Fiorentina je stigla u 58. minuti susreta. Iličić je ubacio loptu na peterac gdje Nikola Kalinić bez većih problema iz blizine pogađa vrata domaćina za svoj sedmi pogodak u sezoni. Ovom pobjedom Fiorentina je ponovno zasjela na vrh tablice s jednakim brojem bodova kao i Inter, ali boljom gol razlikom.

Momčad Napolija stigla je sedme pobjede u sezoni. Na svom terenu svladali su Udinesea s rezultatom 1:0. Napoli je jedini pogodak na susretu postigao u 53. minuti, a svoj deveti pogodak u sezoni postigao je Gonzalo Higuain.