Barceloni za gol pripao derbi protiv Vardara, Szeged lako s Kristianstadom

Jelena Bagarić • subota, 14.11.2015.

Nakon reprezentativne stanke klupski europski rukomet ponovno se vratio. Subota je odmah donijela derbi skupine B gdje je Barcelona za samo jedan pogodak bila bolja od Vardara. U drugom susretu Pick Szeged došao je do nove pobjede protiv Kristianstada.

MOL-Pick Szeged – IFK Kristianstad 35:28 (19:14)

Poprilično lak zadatak imali su mađarski viceprvaci. U susretu protiv Kristianstada došli su do uvjerljive pobjede od plus sedam. Puna dvorana i odlična igra na svim pozicijama donijele su Szegedu već u ranoj fazi visoku prednost koju su do kraja uspjeli kapitalizirati i odnijeti dva boda.

Sve je odlično krenulo za mađarsku momčad koja je povela sa 6:2. Nakon time-outa Kristianstad se konsolidirao i malo po malo uspio doći do izjednačenja sredinom prvog dijela. Onda je s druge strane minutom odmora odgovorio i Juan Carlos Pastor nakon koje je njegova momčad ponovo odlično zaigrala i završila poluvrijeme s pet pogodaka prednosti.

Početak drugog poluvremena obilježile su obrane Manuela Sierre koje su omogućile Szegedu da dodatno poveća svoju prednost (25:16). Tih prvih sedam minuta u potpunosti je slomilo goste koji se više nisu uspjeli vratiti iz velikog rezultatskog minusa. Uspjeli su ga samo minimalno umanjiti, no to je bilo samo „kozmetički“.

U obje momčadi najbolji strijelci postigli su po osam pogodaka. Kod Szegeda je to bio Jonas Källman, a kod Kristianstada već po običaju Iman Jamali. Alen Blažević za Szeged je postigao jedan pogodak. Ove dvije momčadi već u srijedu igraju uzvratnu utakmicu u Švedskoj.

FC Barcelona Lassa – HC Vardar 31:30 (16:13)

Derbi skupine B svakako je opravdao taj status. Dvije ponajbolje momčadi Europe borile su se za prvo mjesto u skupini B. Pobjeda je ipak pripala Barceloni koja nakon ove pobjede Vardaru bježi za samo jedan bod. Skoro 4000 gledatelja u Palau Blau Grani gledali su vrhunski rukomet u kojemu se posebno istakao Wael Jallouz.

Start iz snova na domaćem terenu imali su rukometaši Barcelone. Poveli su s 5:1, no Vardar je prijetio i smanjivao rezultatski zaostatak. Teško su se nosili s nezaustavljivim Jallouzom koji je postigao šest od prvih devet Barceloninih pogodaka. Raspucani Jallouz i dobra igra u obrani donijeli su Barceloni plus tri nakon prvih 30 minuta igre.

Nastavak bolje otvara Vardar s dva minimalna početna vodstva, 17:16 i 20:19. Taj povratak Vardara režirao je Sergej Gorbok koji je doveo goste do ovog vodstva koje je na njihovu žalost kratko trajalo. Barcelona je ponovno prednost prebacila na svoju stranu, ali tek u završnici utakmice uspijeva povesti s tri pogotka razlike, poglavito zbog Raula Entrerriosa koji se razigrao i pripomogao raspucanom Jallouzu.

Vardar je u konačnici uspio smanjiti zaostatak s tri na jedan pogodak, ali za više od toga nisu imali vremena. Jallouz je ukupno postigao 12 pogodaka, a s pet ga slijedi Entrerrios. Kapetan reprezentacije Hrvatske u dresu Barcelone, Marko Kopljar postigao je jedan pogodak. Kod Vardara se istaknuo Gorbok s osam pogodaka. Dobar učinak imali su i hrvatski rukometaši, Igor Karačić postigao je tri, Luka Cindrić dva i Blaženko Lacković jedan pogodak. Još jedan rukometni praznik nas očekuje za tjedan dana u Skopju.