Sjajni Sulić predvodio Veszprem, Kielce u završnici pregazilo Kolding

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 16.11.2015.

Odigrani su svi susreti sedmog kola Lige prvaka u skupinama A i B, a posljednji susreti nisu donijeli nikakva iznenađenja i favoriti su upisali pobjede...

Wisla - Bešiktaš 32:26

Rukometaši Bešiktaša nisu uspjeli u Poljskoj iznenaditi Wislu kao što su na svom terenu učinili protiv Zagreba. Poljaci su bili oprezniji, nisu uveli susret u neizvjesne vode i upisali su pobjedu koju su i očekivali.

Turci su jedno vrijeme pokazivali zube, dobro su se držali i golom Pribaka u 23. minuti imali su vodstvo 11:9. Međutim već do poluvremena stvari su sjele na svoje mjesto, Wisla je napravila seriju 6:1 u kojoj je Mateusz Piechowski postigao tri pogotka i na odmor je otišla s vodstvom 15:12.

S dva gola Darka Đukića na otvaranju drugog poluvremena, Bešiktaš se približio na 16:14, no bilo je to posljednji puta u susretu da su gosti bili ovako blizu i u nastavku je Wisla dominirala i odnijela pobjedu.

Po pet golova u domaćim redovima postigli su Dmitri Žitnikov, Dan Emil Racotea i Piechowski. Kod Bešiktaša Đukić je postigao devet pogodaka dok su po pet zabili Nemanja Pribak i Ramazan Döne.

Montpellier - Rhein-Neckar Löwen 28:30

U sjeni terorističkih napada u Parizu, Montpellier je ugostio Rhein-Neckar Löwen. Iako se razmišljalo čak i o odgađanju ovog susreta, on je na kraju ipak odigran, a Nijemci su upisali pobjedu 30:28.

Gosti su opravdali status favorita i Montpellier ostavili u nezavidnoj situaciji na ljestvici. Francuzi su tako ostali na samo dvije pobjede i očekuje ih teška bitka za hvatanje jedne od pozicija koje vode u sljedeću fazu natjecanja.

Iako su vodili gotovo cijelim tijekom susreta, gosti nisu tako lako slavili. Prvi i jedini put do tri gola prednosti došli su u samoj završnici kada je pet minuta prije kraja Kim Ekdahl Du Rietz zabio za 28:25, domaćin se približio golovima Mačkovšeka i Coste, ali do kraja nije imao nijednu priliku za poravnanje s obzirom da su Groetzki i Schmid održali prednost na strani Löwena.

Ekdahl du Rietz bio je prvo ime susreta sa sedam golova dok su pet dodali Andre Schmid i Uwe Gensheimer. Kod Francuza po četiri pogotka postigli su Borut Mačkovšek, Diego Simonet, Jure Dolenec, Michael Guigou i Vid Kavtičnik.

Celje Pivovarna Laško - Veszprem 27:30

Iznenađenja nije bilo u Sloveniji gdje je Veszprem produbio krizu rezultata. Celja. Slovenci su u prvom kolu svladali Bešiktaš, ali nakon toga upisali su čak šest poraza u nizu i trenutno su van kruga onih koji su na pozicijama koje vode u sljedeću fazu natjecanja.

S druge strane Veszprem je odmah iza PSG-a na ljestvici i s Parižanima se bori za prvo mjesto nakon grupne faze natjecanja. Šanse za to pokušat će povećati u sljedećem kolu kada će u svojoj dvorani ugostiti Celjane.

Konačnih 30:27 u susretu u Celju ne pokazuje koliko je Veszprem dominirao, tijekom cijelog susreta imao je visoku prednost i tek u samom finišu Slovenci su iskoristili opuštanje gostiju i smanjili zaostatak.

Renato Sulić bio je prvo ime utakmice s osam golova uz samo jedan promašaj, sedam pogodaka dodao je Momir Ilić dok se Ivan Slišković jednom iz pet pokušaja upisao među strijelce. Kod Celja Luka Žvižej postigao je šest pogodaka, a Šime Ivić tri uz dva promašaja.

Kolding - Kielce 25:33

Sjajnim nastupom u drugom poluvremenu Kielce je stiglo do pobjede u Danskoj gdje je visoko poražen domaći Kolding s 33:25. Odigrana su dva potpuno različita poluvremena, a odluka je pala u drugom.

Kolding je još jednom ove sezone potvrdio kako ima velike oscilacije u igri i nije uspio dobru igru iz prvog poluvremena nastaviti i u drugom te su gosti došli do preokreta.

Prvih 30 minuta donijelo je dobar nastup domaćina koji su na odmor otišli s prednosti 15:13, ali gosti su u drugom dijelu pokazali pravo lice, posebno u zadnjih 12 minuta koje su dobili čak s 11:3.

Karol Bielecki postigao je sedam pogodaka, a po pet su dodali Denis Buntić i Ivan Čupić. Manuel Štrlek postigao je dva pogotka. Kod Koldinga Lasse Andersson postigao je sedam golova, a po pet Landin Jacobsen i Lukas Karlsson.