Liga prvaka - Skupina A, 7. kolo, 11.11.2015.
Flensburg 28:27 RK Zagreb
RK Zagreb

Flensburg preokrenuo u nastavku za domaće slavlje nad Zagrebašima

Zvonka Keliš • srijeda, 11.11.2015.

Hrvatski prvak poražen je na europskom gostovanju kod Flensburga. Nakon vrlo dobrog otvaranja susreta i vodstva, gosti do odlaska na odmor uspijevaju očuvati minimalnu prednost da bi domaćin u nastavku odmah preokrenuo rezultat i potom osigurao nove europske bodove.

Flensburg-Handewitt - PPD Zagreb 28:27 (12:13)

Liga prvaka, skupina A, 7. kolo
FLENSBURG - Flens-Arena, Gledatelja: 5000
Suci: Dinu/Din

Flensburg-Handewitt: Andersson (12 obrana), Möller; Karlsson, Eggert 2, Glandorf, Mogensen 3, Svan Hansen 4, Wanne 2, Đorđić, Nicolaisen, Jakobsson 3, Toft Hansen 4, Lauge Schmidt 1, Mahe 8, Radivojević, Kozina 1
Trener Ljubomir Vranješ

PPD Zagreb: Stevanović (6 obrana), Ivić; Sabljić, Vujić 1, Stepančić 6, Kontrec 3, Šebetić 2, Marković 2, Raković 1, Horvat, Šandrk, J. Valčić, T. Valčić, Obranović 3, Kovačević, Pavlović 9
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Flensburg-Handewitt: 2/2; PPD Zagreb: -
Isključenja: Flensburg-Handewitt: 6 min.; PPD Zagreb: 10 min.

Momčad PPD Zagreb u sklopu sedmog je kola Lige prvaka otputovala u Njemačku gdje je zaigrala u novom europskom susretu, ovoga puta s ekipom Flensburga. Nijemci su u dosadašnjem dijelu sezone upisali četiri slavlja te pretrpjeli dva poraza za četvrtu poziciju na ljestvici, dok je hrvatski prvak na stepenici niže uz po tri pobjede i tri poraza. U Flens-Areni vrlo dobro u susret ulaze gosti, dok domaćin priključak uspijeva uhvatiti tek u završnici prvoga poluvremena da bi na odmor otišao s pogotkom zaostatka, a u nastavku dvoboja Flensburg se pokazuje u vrlo dobrom svjetlu i odmah preokreće rezultat u svoju korist te stečenu prednost čuva do samoga kraja.

Trener Veselin Vujović u prvi je napad u susretu poslao kapetana Zlatka Horvata, kao i Luku Stepančića, Domagoja Pavlovića, Sandra Obranovića, Tina Kontreca i po prvi puta PPD Zagreb kreće s Dobrivojem Markovićem na krilu, dok se među vratnicama našao Ivan Stevanović, a u Zagrebu su ostali Lovro Mihić, Leon Šušnja, Lovro Šprem, Marko Vukić i Stipe Mandalinić

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima PPD Zagreba bio je Domagoj Pavlović s devet postignutih pogodaka, šest je dodao Luka Stepančić, Ivan Stevanović sakupio je šest obrana, dok je najbolji kod Flensburga bio Kentin Mahe s osam golova, Krešimir Kozina zabio je jedan gol, a Mattias Andersson je zaustavio 12 lopti.

Nakon uvodnog pokušaja Stepančića kojeg zaustavlja Mattias Andersson, Thomas Mogensen prolazi kroz gostujuću 5-1 obranu s Pavlovićem na prednjem i zabija za domaćih 1:0. Iskazao se odmah zatim tri puta zaredom Pavlović te je odveo goste do vodstva 3:1. Dobar je tada i gostujući blok, kao i sve čvršća obrana, a lijepo tada surađuju Horvat i Pavlović za novi hrvatski pogodak, a isti igrač siguran je nedugo zatim i za 5:1.

Domaći post od pogodaka nakon nešto više od osam minuta prekida Mogensen, a za 3:5 pridružuje mu se u 13. minuti Lasse Svan Hansen. Zagreb ostaje bezidejan u narednim minutama i ne uspijeva pronaći rješenje za domaću obranu, dok Flensburg to koristi kako bi smanjio zaostatak na minus jedan.

Odvaja se potom Zagreb na 8:5 do završnice prvog poluvremena da bi Kentin Mahe doveo svoju momčad ponovno na pogodak zaostatak (7:8). Flensburg nastavlja puhati za vrat svome suparniku, a raspoloženi Mahe u 26. minuti osigurava izjednačenje 10:10. Vujović se potom odlučuje za promjenu među Zagrebovim vratnicama te tako ulazi Filip Ivić, Zagrebaši se pogocima Stefana Vujića i Stepančića odvajaju na 13:11 da bi Hampus Wanne osigurao 12:13 na poluvremenu.

U nastavak susreta gostujuća momčad kreće sa 6-0 obranom, a kontru Kontreca sigurno brani Andersson. Napada Zagreba, međutim, potom koristi vrlo dobro raspoloženi Pavlović za 14:12. Mijenja vrlo brzo Vujović obranu svoje momčadi u 5-1 s Antonijom Kovačevićem na prednjemu, dok Anders Eggert s linije sedam metara vraća Nijemce na minus jedan. Međutim, pokazuje se tada Flensburg u punom sjajnu i pogocima Svan Hansena, Mahea, Henrika Toft Hansena i Wannea preokreće rezultat u svoju korist za vodstvo 18:15.

Vrijeme je stoga za gostujući time-out kako bi trener Vujović probudio svoje momke. Post od pogodaka kod Zagreba tada prekida Obranović, no njemačka momčad predvođena Maheom nastavlja u svom ritmu. Pokušava tada Vujović ponovno sa Stevanovićem među vratnicama, no ni to ne pomaže Zagrebašima koji su izgubili na čvrstini u obrani, dok im njemačka obrana na suprotnoj strani također stvara probleme. Pogreške u napadu i dodavanjima ponovno su boljka u Zagrebovim redovima, dok Mahe nastavlja puniti gostujuću mrežu (21:17).

Pri ulasku u posljednjih 15 minuta susreta, a po obrani Stevanovića Kontrec uspijeva smanjiti zaostatak svoje momčadi na minus tri da bi u završnicu dvoboja Zagreb ušao s minus dva (20:22) nakon pogotka Stepančića. Pavlović se ubrzo provlači kroz domaću obranu za 21:23 da bi Marković potom presjekao napad Flensburga i iskoristio kontru za svoj prvi pogodak u dresu Zagreba, kao i postavljanje rezultata 22:23. Priliku za izjednačenje nedugo zatim ne koristi Stepančić koji pred sam kraj zbog ozljede koljena napušta teren, a na parketu Flens-Arene vodi se velika borba koju na koncu dobiva Flensburg slavljem 28:27 pred novi dvoboj ove dvije momčadi koji je na rasporedu za deset dana.