Liga prvaka - Skupina A, 7. kolo, 12.11.2015.
Kiel
Kiel 26:30 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Parižani na gostovanju uspješniji od Kiela, domaćin posustao već u prvom poluvremenu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 12.11.2015.

Rukometaši Paris Saint-Germaina u sedmom su kolu rukometne Lige prvaka s 30:26 slavili na gostovanju u Kielu. Šesta uzastopna pobjeda donijela im je proboj na prvu poziciju skupina A u kojoj se natječe i naš PPD Zagreb...

Za razliku od rukometaša Flensburga, koji su u prvoj utakmici sedmog kola skupine A Lige prvaka na domaćem terenu slavili nad Zagrebom, sastav Kiela upisao je pred vlastitim navijačima -4 poraz od francuskog prvaka. Parižani su ovim punim plijenom zasjeli na prvo mjesto, koje s utakmicom manje, eventualnom pobjedom u tekućem kolu, ne može ugroziti trećeplasirani Veszprem.

Današnji domaćin ostaje pak na četvrtoj poziciji s osam osvojenih bodova, četiri manje u odnosu na prvoplasirani PSG, a dva više u odnosu na hrvatskog prvaka.

Sastav Alfreda Gislasona susret je otvorio pogocima Vujina, Sprangera i u petoj minuti Dahmkea te je poveo s 3:1, no bilo je to sve što se od domaćina vidjelo sve do 14. minute i novog zgoditka Vujina. Parižani su gotovo deset minuta bez primljenog pogotka iskoristili za svoju 7:0 seriju u kojoj su posebno raspoloženi bili krilni igrači Honrubia i Abalo.

Zaostatak od četiri zgoditka u koji su pali do ulaska u drugu polovicu prvog dijela, rukometaši Kiela nisu uspjeli nadoknaditi do odlaska na odmor, PSG je u nastavak ušao pri vlastitih 16:10 režirajući u završnici prvog poluvremena novu seriju. Za tadašnjih 3:0 pobrinuli su se Hansen, Nikola Karabatić i Narcisse.

Identičnom serijom uzvratili su domaći rukometaši na startu drugog dijela, pogađali su redom Dahmke, Vujin i Duvnjak, no Parižani ubrzo ponovno dolaze na +6. Do 49. minute i novog zgoditka Duvnjaka za 22:24 PSG je održavao prednost uglavnom od četiri zgoditka, no sedam minuta prije kraja Zebre preko Anića stižu na -1.

U istoj minuti u strijelce se na drugoj strani upisuje Narcisse, slijedi promašaj Vujina te pogodak Hansena s linije sedam metara i pariški sastav pred samu završnicu ekspresno vraća komotniju prednost. Od 56. do 59. minute Kiel ponovno ne uspijeva pronaći put do gostujuće mreže, na suprotnoj strani terena precizni su Hansen, Narcisse i Onufrijenko, inače najefikasniji pojedinac na terenu i susret u konačnici završava s 30:26 u korist momčadi Zvonimira Serdarušića.

Najviše problema domaći je imao sa Serhijem Onufrijenkom, autorom sedam pogodaka. Jedan manje postigao je Narcisse, dok su se Hansen i Honrubia zaustavili na četiri. U redovima poraženog sastava pet je puta precizan bio Vujin, a četiri su zgoditka postigli Duvnjak i Canellas.