Vukovi "izgrizli" Werder, Augsburg iznenadio Stuttgart

Ivan Detelić • subota, 21.11.2015.

U današnjim utakmicama Bundeslige strijelci su bili iznimno raspoloženi, u pet utakmica palo je čak 17 pogodaka...

Mönchengladbach do sva tri boda protiv Hannovera

Na svom Borussia-Parku domaćin je u prvom poluvremenu dominirao posjedom lopte i diktirao tempo igre. Gosti iz Hannovera svoje su prilike za pogodak tražili kroz brze polukontre i u situacijama kada bi osvojili loptu na sredini terena.

Prva uzbuđenja vidjeli smo u 12. i 13. minuti. Gosti su prvo zaprijetili preko Gülselama da bi odmah u sljedećem napadu Borussia pogodila stativu. Nakon proigravanja Traorea, s ruba kaznenog prostora s desne strane pucao je Stindl.

U 34. minuti domaćin je poveo. Ponovo je akcija završena udarcem s desnog ruba šesnaesterca, ali ovoga puta udarac Traorea bio je precizniji i jači te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu utakmica se u potpunosti rasplamsala. Prilike su prštale na obje strane i tempo je bio iznimno visok. Gosti su izjednačili u 65. minuti preko Sobijeka. Pobjedu i sva tri boda Borussija je osigurala u 84. minuti kada je Raffael pogodio za 2:1.

Leverkusen odnio sve bodove iz Frankfurta

Bayer iz Leverkusena je u potpunosti dominirao posjedom lopte te bio apsolutno bolja momčad na terenu. Terensku nadmoć gosti su u prvom poluvremenu naplatili u dva navrata preko Javiera Hernandeza "Chicharita". Meksikanac je prvo desnom nogom iz blizine pogodio za vodstvo u 23. minuti, da bi u 39. minuti susreta lijevom nogom s 15-ak metara sjajno pogodio za 0:2. Domaćini su do kraja poluvremena ipak uspjeli smanjiti zaostatak iz svog prvog udarca na utakmici u 45. minuti. Strijelac je bio Medojević glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca.

U drugo poluvrijeme Leverkusen je ušao s namjerom da osigura da kući odnese sva tri boda. Uz brojne prilike, potvrda pobjede stigla je u 72. minuti, a strijelac je bio Calhanoglu.

Köln i Mainz odigrali utakmicu bez pogodaka

Domaćin je u prvih desetak minuta izgledao bolje i stvarao prilike. Međutim, igrači Kölna nisu uspjeli kapitalizirati svoju nadmoć i gosti su se polako oslobađali pritiska. Do kraja poluvremena Mainz je preuzeo inicijativu i konce igre u svoje noge, ali njegovi igrači nisu bili precizni pred golom.

Ova utakmica bila je iznimka obzirom da do kraja utakmice nije bilo pogodaka. Köln je u drugom dijelu bio nešto konkretniji, ali obzirom na viđeno, podjela bodova je pravedan ishod ove utakmice.

Vukovi "izgrizli" goste iz Bremena

Igrači Wolfsburga od samog početka utakmice su pokazali da imaju namjeru uzeti sva tri boda. Visoki pritisak, atraktivna i brza igra rezultirala je vodstvom domaćina u 11. minuti kada je nakon akcije i ubačaja s desne strane, u pokušaju da izbije loptu ispred nadolazećeg napadača, loptu u svoju mrežu s ruba peterca poslao Galvez. Uz brojne prilike domaćina i intervencije Werderovog vratara Benaglija, vidjeli smo do kraja poluvremena još samo jedan pogodak, iako ih je realno moglo biti puno više. Strijelac za 2:0 bio je Kruse u 43. minuti, ubačaj s lijeve strane glavom je proslijedio u donji kut vrata.

Igrači Wolfsburga u drugo su poluvrijeme ušli sa željom da novim pogotkom što prije riješe pitanje pobjednika. U 56. minuti Vierinha je završio akciju zabivši za 3:0 s nekoliko metara nakon ubačaja s lijeve strane. Raspucani Vukovi su do kraja utakmice igrali za svoje navijače i do vrha napunili gostujuću mrežu. Četvrti pogodak u 67. minuti bio je djelo Guilavoguija koji je samo malo skrenuo loptu na rubu peterca nakon još jednog ubačaja s lijeve strane. 5:0 na semaforu postavio je Dost u 78. minuti nakon malonogometne akcije, a konačan rezultat svojim drugim pogotkom na utakmici postavio je Kruse u 87. minuti.

Augsburg suvereno protutnjao Stuttgartom

.

Gosti su od početka utakmice krenuli agresivno i željni pobjede. Takav stav isplatio im se već u 11. minuti, a strijelac je bio Esswein. Samo šest minuta kasnije bilo je 0:2. Autogol je zabio Baumgartl. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 36. minuti kada je Callsen-Bracker pogodio za veliko vodstvo svoje momčadi. Stuttgart je imao igru i stvarao prilike, ali Augsburg je bio taj koji je zabijao pogotke.

Sličan scenarij vidjeli smo i u drugom poluvremenu, igrači Stuttgarta su pokušavali zabiti pogodak, a igrači Augsburga potvrdili veliku pobjedu u 54. minuti preko Ja-Cheola.