Liga prvaka - Skupina B, 9. kolo, 26.11.2015.
Rhein-Neckar Löwen 29:20 Kristianstad
Kristianstad

Rhein-Neckar Löwen kod kuće se revanširao Kristianstadu

Jelena Bagarić • četvrtak, 26.11.2015.

Rukometaši Rhein-Neckar Löwena revanširali su se švedskom Kristianstadu za poraz koji su im iznenađujuće nanijeli u šestom kolu. Večeras mannheimski Lavovi ništa nisu prepustili slučaju pa su bez ikakvih problema upisali svoju šestu pobjedu u Ligi prvaka.

Iznenađenje se ne događa dva puta, barem je tako u slučaju Rhein-Neckar Löwena koji se revanširao Kristianstadu za poraz u šestom kolu. No, u uzvratu švedska momčad nije imala nikakve šanse jer su Lavovi u Fraport Areni u Frankfurtu upisali laku pobjedu. Löwen se s ovom pobjedom privremeno bodovno izjednačio s Barcelonom koja je vodeća u skupini B.

Samo u početku susreta Kristianstad je imao utakmicu pod svojom kontrolom. Dobro otvaranje donijelo im je minimalnu prednost koja je trajala do osme minute kada Löwen prelazi u vodstvo koje ne ispušta do kraja. Serijom od četiri uzastopna pogotka domaći su se brzo odvojili i poveli s plus pet što su sačuvali do kraja poluvremena.

Na početku drugog poluvremena Kristianstad je smanjio zaostatak na samo dva pogotka (15:13), ali onda su Lavovi opet pokazali „zube“ i poveli s razlikom koja je za goste bila nedostižna. Pet pogodaka prednosti s poluvremena u nastavku je samo krenulo rasti do konačnih plus devet (29:20) koje su stvorili četirima uzastopnim pogocima u samoj završnici utakmice.

Apsolutno prvo ime Löwena bio je Andre Schmid koji je postigao 11 pogodaka. Po pet pogodaka dodali su Rafael Baena Gonzalez i Mads Mensah Larsen. Kod gostiju istakao se mladi Jerry Tolbring s pet postignutih pogodaka.