Liga prvaka - Skupina B, 9. kolo, 28.11.2015.
Barlinek Industria Kielce 23:20 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Kielce na hrvatsko-poljski pogon svladalo Vardar

Jelena Bagarić • subota, 28.11.2015.

Kielce se ponovo vraća na pobjedničke staze. S ukupno trećom uzastopnom pobjedom revanširali su se Vardaru za težak poraz koji su pretrpjeli u Skopju u sedmom kolu. Kielce je pred punom halom M.O.S.I.R. lako došao do pobjede, a svoj poraz Vardar je samo na kraju uspio malo ublažiti.

Dok nekome svane drugom se smrkne. Tako bi se mogla opisati situacija Kielcea i Vardara. Poljska momčad je u revanšu svladala Vardar i tako upisala treću uzastopnu pobjedu, dok je makedonskoj momčadi to bio treći uzastopni poraz. Kielce je s ovom pobjedom došao na treće mjesto i time potisnuo Vardar na četvrto.

Već od početka dalo se naslutit da će to biti jednosmjerna utakmica. Kielce se na početku nametnuo i vrlo rano se počeo rezultatski odvajati. Prvi puta su na plus tri došli u 14. minuti, a iako su u 25. Ostali bez Mateusza Kusa koji je dobio crveni karton, uspjeli su povećati svoju prednost na plus pet. Strijelac za 9:5 bio je Denis Buntić, a razlika koju je postavio do kraja se samo smanjila za jedan i to pogotkom Timura Dibirova.

U nastavku ništa bolja situacija za Vardar. Tek su na samom početku poluvremena uspjeli smanjiti na tri, ali rastrčani rukometaši Kielcea pobjegli su u 44. minuti za velikih 17:10. Vardar se do kraja utakmice borio samo da smanji zaostatak jer više od toga im rukometaši Talanta Dujšebajeva nisu dopuštali. Konačnih 23:20 postavio je Danil Šiškarev 50 sekundi prije kraja.

Kielce je u ovom susretu igrao na hrvatsko-poljski pogon. Najzaslužniji za pobjedu i golove bili su Michal Jurecki s pet te Ivan Čupić s četiri i Buntić s tri pogotka. Manuel Štrlek u strijelce se upisao dva puta. Kod Vardara su se istaknuli Sergej Gorbok i Mijajlo Marsenić sa po pet postignutih pogodaka. Luka Cindrić zabio je dva pogotka, Blaženko Lacković nije se upisao u strijelce dok je Igor Karačić utakmicu propustio zbog ozljede.