Barcelona lako do pobjede, remi Montpelliera i Szegeda

Jelena Bagarić • nedjelja, 29.11.2015.

KIF Kolding nije uspio napraviti iznenađenje protiv Barcelone iako su dobro parirali u prvom poluvremenu. U posljednjem susretu devetog kola skupine B Lige prvaka Montpellier i Szeged odigrali su neriješeno.

KIF Kolding Kobenhavn – FC Barcelona Lassa 28:36 (16:15)

Barcelona je u susret s KIF Koldingom ušla kao apsolutni favorit što je na kraju i opravdala. Kolding je tražio svoju šansu za bijeg s dna ljestvice i održavali su ju živom tokom prvog poluvremena, no u nastavku je kvaliteta Barcelone došla do izražaja pa je katalonska momčad uvjerljivo slavila.

Susret ovih dviju momčadi kroz veći dio prvog poluvremena bio je izjednačen. Imala je Barcelona minimalno vodstvo, no nikako se nije uspijevala odvojiti na veću prednost s kojom bi možda i u ranoj fazi prelomili utakmicu. Međutim, u 21. minuti Barcelona je konačno došla do plus tri ali to rukometaši španjolskog prvaka nisu uspjeli zadržati. U 29. Minuti Kolding je izjednačio, no na odmor je s minimalnom prednošću otišla Barcelona zahvaljujući pogotku Kirila Lazarova.

Slično se nastavilo i u nastavku, ali Barcelona je kontrolirala susret i čuvala svoju prednost koja je varirala od jednog do tri pogotka. U posljednjih 15 minuta susreta Barcelona je ušla s četiri pogotka prednosti i tada je krenula golijada s njihove strane. Prednost je iz minute u minutu rasla, a Kolding više nije imao snage parirati takvoj Barceloni koja je na kraju slavila s visokih plus osam.

Ponovo je najbolji strijelac Barcelone bio Tunižanin Wael Jallouz s devet postignutih pogodaka, dok je dva manje dodao Lazarov. Kapetan reprezentacije Hrvatske Marko Kopljar za Barcelonu je postigao dva pogotka. U redovima domaće momčadi drugu utakmicu za redom najefikasniji je bio Bo Spellerberg koji se u strijelce upisao sedam puta.

HB Montpellier – MOL-Pick Szeged 29:29 (17:17)

Slično kao i u prvom međusobnoj utakmici odigrali su Montpellier i Pick Szeged. Za razliku od prvog susreta gdje je slavio Szeged, ovaj puta utakmica je završila podjelom bodova. Szeged je imao prednost od jednog pogotka koju je Montpellier morao sustizati što je uspješno napravio te odnio jedan bod s kojim je i dalje ostao na šestom mjestu, dok je Szegedu bod donio skok na četvrto mjesto s bodom više od Vardara.

Bolji početak u susret zabilježio je Szeged koji se prvi odvojio na 4:2. No, već tri minute kasnije Montpellier je poravnao rezultat i vratio sve na početak. Do 20. minute igralo se gol za gol, a onda je Szeged ponovo poveo s plus dva što je Montpellier ponovo sustigao. Do kraja poluvremena više nije bilo rezultatskog odvajanja pa se na odmor otišlo s rezultatom 17:17.

Drugo poluvrijeme ponovo je donijelo isti scenarij kao i u prvom poluvremenu. Prvih 11 minuta gol za gol, pa u 42. Szeged povećava svoju prednost na 23:20. Montpellier do novog izjednačenja stiže u 48. minuti od kada se ponovo igralo gol za gol. Posljednji pogodak u susretu pao je u 58. minuti, a u zadnje dvije minute obje momčadi su kroz minutu odmora tražile način da postignu pogodak no to se nije dogodilo pa je utakmica završila bez pobjednika 29:29.

Bila je to večer slovenskih rukometaša u jednoj i drugoj momčadi. Kod Szegeda je blistao Dean Bombač s devet postignutih pogodaka. Alen Blažević na listu strijelaca se upisao jednom. Montpellier je predvodio drugi Slovenac, Jure Dolenec koji je postigao osam pogodaka, a jedan manje dodao je Dragan Gajić.