Šibenik teško poražen u posljednjem kolu, Sesvete jesen završile stopostotnim domaćim učinkom

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 28.11.2015.

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva lider Šibenik doživio je težak poraz od 4:0 u gostima kod Sesveta, dok je drugoplasirani Cibalia iskoristila poraz Šibenika te im se je približila na pet bodova zaostatka...

Teškim porazom od 4:0, momčad Šibenika završila je uspješnu polusezonu u Drugoj HNL u koju su se vratili tek ovu sezonu. Šibenski sastav poraz je doživio u gostima kod trećeplasirane momčadi lige Sesveta. U susretu posebno se istaknuo 19-godišnji Mateo Topić koji je postigao hat-trick.

Momčad Sesveta povela je već u trećoj minuti susreta, a pogodak je postigao već spomenuti Topić. Isti igrač postigao je pogodak za povećanje prednosti u 24. minuti, da bi u 50. minuti upisao svoj treći gol na susretu. Točku na i ove visoke pobjede iz kaznenog udarca stavio je Martin Maloča. Ovom pobjedom momčad Sesveta završila je polusezonu sa stopostotnim nizom kod kuće.

Do važne pobjede stigla je momčad Cibalije u gostima kod Segeste. Vinkovački sastav slavio je s 2:0 i tako se približio prvoplasiranom Šibeniku na pet bodova. Gosti su poveli u 30. minuti, a pogodak je postigao Edi Baša. Konačan rezultat postavio je stoper Ivan Zgrablić u 54. minuti.

Prije susreta posljednjeplasirani Imotski na svom terenu slavio je s rezultatom 2:1 protiv Gorice. U 14. minuti susreta domaćin je pogotkom Mate Šuta stigao u prednost. Do povećanja prednosti domaći sastav je stigao u 32. minuti, a pogodak je postigao Mijo Šabić.

Sedam minuta kasnije gosti su uspjeli smanjiti zaostatak pogotkom Velija Zenunija. U 59. minuti stoper gostiju Tomislav Labudović zaradio je crveni karton te je momčad Gorice u nastavak susreta krenula s igračem manje, ali rezultat se nije mijenjao te je utakmica završila 2:1.

Jedini susret koji je završio bez pogodaka je između momčadi Lučkog i druge momčadi Dinama. Jučer je odigrana prva utakmica 19. kola u kojem je Dugopolje slavio s 1:0 u gostima kod Hrvatskog dragovoljca. Jesenski dio prvenstva u nedjelju će kompletirati Rudeš i Zadar u 13 sati i 30 minuta. Novo kolo Druge HNL na rasporedu je tek 27. veljače 2016. godine.