Branimir Korać • subota, 28.11.2015.

Messi - Neymar - Suarez, čarobni trio Barcelone ponovno je na okupu i ponovno zabija. Protiv Real Sociedada postigao je sva četiri pogotka i osigurao pobjedu svojoj momčadi...

Barcelona je bez problema stigla do sva tri boda na domaćem travnjaku protiv Real Sociedada. Ugostila je momčad iz San Sebastiana i visoko slavila s 4:0 uz četiri pogotka napadačkih zvijezda.

Ivan Rakitić uklopio se u kvalitetan nastup Barcelone, odradio je dobrih 90 minuta i potvrdio da je ozljeda stvar prošlosti.

Barcelona je trebala povesti već u 13. minuti, međutim vodstvu se ispriječila vratnica. Suarez je odlično ubacio za Andresa Iniestu koji je pucao glavom, ali lopta završava na vratnici.

Deset minuta kasnije Barcelona je ipak povela. Alves je ubacio nisku loptu prema Neymaru koji bez problema zabija za vodstvo.

Drugi pogodak stigao je u 41. minuti. Alves je još jednom bio u ulozi asistenta, sjajno je proigrao Suareza, a on svojim prvim pogotkom na susretu donosi Barceloni lijepu prednost na odmoru.

U drugom poluvremenu domaćin je postigao još dva pogotka. 53. minuta donijela je treći pogodak, ovaj put odličnu asistenciju upisao je Mathieu koji je pronašao Neymara za drugi gol Brazilca na susretu.

Sedam minuta prije kraja blizu pogotka došao je Lionel Messi kada je pogodio gredu, ali i on je ipak bio među strijelcima. U prvoj minuti sudačke nadoknade postavio je konačnih 4:0 nakon kombinacije Suareza i Neymara.

U drugom subotnjem susretu Atletico Madrid ugostio je Espanyol i slavio s 1:0. Ova pobjeda omogućila je Madriđanima da ostanu za petama Barceloni koja je i dalje na vrhu ljestvice.

Još jednom Atletico je furioznim početkom osigurao pobjedu, ovaj put pobjednički pogodak postigao je već u trećoj minuti kada je Oliver Torres krasno proigrao Antoinea Griezmanna koji lakoćom zabija za vodstvo.

Nakon pola sata igre Diego Simeone morao je povući prvu zamjenu, zbog ozljede igru je napustio Tiago umjesto kojeg je ušao Ferreira-Carrasco. Ozljeda Tiaga nije izgledala nimalo bezazleno te je veznjak Madriđana prebačen u bolnicu na snimanje.

Do kraja susreta Atletico je bio blizu i drugog pogotka, Godin je nakon ubačaja Ferreire Carrasca dobro pokušao, ali je loptu zaustavila vratnica.