Branimir Korać • nedjelja, 29.11.2015.

Real Madrid došao je do pobjede na gostovanju kod Eibara u sklopu 13. kola Primere. Nakon dva poraza u nizu, oba vrlo bolna, Madriđani su stigli do vrijedne pobjede...

Rane iz El Clasica još uvijek nisu u potpunosti zaliječene, no Real Madrid nije si mogao dopustiti novi poraz. Gostovanje kod Eibara označeno je kao ono s kojeg se Madriđani moraju vratiti s punim plijenom i na kraju su to i ostvarili.

Rafael Benitez od prve minute na travnjak je poslao obojicu hrvatskih reprezentativaca, Luku Modrića i Matea Kovačića, Modrić je bio i asistent kod prvog pogotka te su obojica odigrali dobru utakmicu.

U odnosu na susret protiv Šahtara, Rafa Benitez postavio je u prvih 11 Keylora Navasa, Danila, Tonija Kroosa i Jamesa Rodrigueza, Isco nije mogao nastupiti zbog isključenja u prošlom kolu, Karim Benzema preselio je na klupu dok su zbog ozljeda susret propustili Raphael Varane, Sergio Ramos i Marcelo.

Madriđani su do vodstva mogli doći u 15. minuti kada je Cristiano Ronaldo bio u situaciji jedan na jedan s Riesgom koji brani njegov pokušaj.

U 41. minuti Modrić je dobro pucao prema domaćim vratima, Riesgo je ponovno uspješniji, ali tri minute kasnije krasan ubačaj Modrića, Bale glavom šalje u mrežu.

U drugom dijelu Madriđani su tražili kazneni udarac u 63. minuti nakon što je Ronaldo rušen u 16 metara, on nije dosuđen, ali je zato dosuđen u 81. minuti kada prekršaja nije bilo. Vasquez je pao, a Ronaldo iz penala povisio na konačnih 2:0.

U ranijem nedjeljnom dvoboju Getafe je svladao Villarreal s 2:0 pogocima Lafite i Vazqueza.