Premiership, 14. kolo, 29.11.2015, 15:05 h
West Ham
West Ham 1:1 West Bromwich Albion
West Bromwich Albion

Marjan Kreševac • nedjelja, 29.11.2015.

Nakon pomalo sramotnog poraza na White Hart Laneu u prošlom kolu, igrači Slavena Bilića u nedjelju su dočekali West Bromwich Albion. U posljednja tri susreta Čekićari su osvojili samo jedan bod i pobjeda je bila imperativ. Bilićevi igrači odigrali su dominantno prvo poluvrijeme i na odmor otišli s vodstvom 1:0, ali do kraja susreta uspjeli su primiti nespretni gol i gosti su se osladili bodom na Upton Parku.

"Igrači, a i cijeli stručni stožer bili su strašno razočarani nakon utakmice protiv Tottenhama i ljuti na sebe zbog prikazane igre. U posljednje tri utakmice osvojili smo samo jedan bod, a to nije ono što želimo. Čeka nas domaća utakmica i naš jedini cilj je pobjeda i tri boda. Učiniti ćemo sve što možemo da se vratimo nakon teškog poraza", bile su riječi kojima je trener West Hama, Slaven Bilić najavio nedjeljni dvoboj na Upton Parku.

U prvom poluvremenu West Ham je bio apsolutno dominantna momčad, a najraspoloženiji na travnjaku bili su Manuel Lanzini i Mauro Zárate. Upravo je ovaj dvojac kreirao prvu šansu na utakmici. Igrala se deveta minuta, Lanzini je u slalomu nanizao nekoliko gostujućih igrača i poslužio Záratea koji puca iz kosa s lijeve strane, ali udarac pogađa vanjski dio mreže. Gosti su svoju priliku za vodstvo propustili u 13. minuti, Salomón Rondón je pucao s nekih 20 metara od gola no lopta je fijuknula kraj lijeve vratnice gola Adriána.

West Ham je došao u vodstvo u 17. minuti i to iz slobodnog udarca. Nakon prekršaja nad Diafrom Sakhom lopte se prihvatio Mauro Zárate i krasnim udarcem skinuo paučinu iz lijevih rašlji Boaza Myhilla. Nakon postignutog gola domaći se nisu povukli već su nastojali drugim pogotkom riješiti pitanje pobjednika. Redale su se prilike ispred Myhilla, ali lopta nije htjela u mrežu.

U drugom poluvremenu, druga slika. West Ham nije bio toliko odlučan što je pružilo priliku gostima da i oni odigraju nešto. Oslobodili su se pritiska i u 50. minuti došli do izjednačenja. Obrana West Hama je očistila jednu loptu iz kaznenog prostora koja dolazi do Rickija Lamberta koji tuče prema golu, Winston Reid je pokušao blokirati udarac, ali u tom pokušaju lopta ga pogađa u ruku i vara Adriána.

Postignuti pogodak dao je krila gostima koji su namirisali krv i pokušali u potpunosti preokrenuti susret, to im je zamalo uspjelo u 71. minuti kada Rondón puca glavom iz velike blizine, ali Adrián u stilu rukometnog vratara skida njegov udarac. Bilić je pokušao totalnom ofenzivom doći do sva tri boda, uveo je u igru Andyja Carrolla i Nikicu Jelavića, ali do kraja utakmice ni jedna ni druga momčad nisu uspjele postići pogodak. Susret je završio podjelom bodova.