Premiership, 14. kolo, 28.11.2015, 18:30 h
Leicester City
Leicester City 1:1 Manchester United
Manchester United

Marjan Kreševac • subota, 28.11.2015.

Derbi 14. kola odigran je na stadionu King Power gdje je vodeći Leicester City dočekao drugoplasirani Manchester United. Živa i zanimljiva utakmica završila je rezultatom 1:1 čime je Leicester City zadržao bod prednosti nad Unitedom, ali istovremeno prepustio prvo mjesto Manchester Cityju.

Na početku sezone malo tko je mogao pretpostaviti da će nakon 13 odigranih kola vodeće mjesto pripadati igračima Leicester Cityja i da će istovremeno na vrhu ljestvice strijelaca biti ime Jamiea Vardyja. I danas kada je to slučaj veliki broj stručnjaka smatra da je ovo samo kratkotrajni bljesak koji neće dugo trajati, nitko nije uvjeren da Leicester predstavlja ozbiljnog pretendenta za naslov u Premiershipu. Nakon današnje utakmice mišljenja će se morati promijeniti, ili će stručnjaci ispasti neozbiljni.

Prije početka susreta trener Leicester Cityja, Claudio Ranieri je izjavio: "Ovog vikenda igra se velika utakmica Premiershipa. Trenutno se nalazimo na vrhu tablice i to potpuno zasluženo. Za mene ovo je samo još jedna utakmica koja će mi pokazati u kojim segmentima igre možemo još više napredovati. Kada igramo protiv velikih momčadi, protiv prvaka, zanima me kako ćemo taktički odigrati, kakva će biti reakcija ako smo u zaostatku, a kakva ako imamo prednost".

"Bio bih zabrinut da ne stvaramo prilike, ali stvaramo ih i istovremeno protivnicima ne poklanjamo previše, a zbog toga normalno je da imamo dobre rezultate. Nalazimo se na drugom mjestu prvenstva i istovremeno na drugom mjestu u skupini Lige prvaka", izjavio je trener Manchestera, Louis van Gaal.

U redove Manchester Uniteda vratili su se Wayne Rooney i Anthony Martial što je omogućilo Louisu van Gaalu da zaigra svoju omiljenu 3-4-1-2 formaciju s isturenim Rooneyjem i Juanom Matom te Martialom iza njihovih leđa. Ovoj izrazito ofenzivnoj formaciji Manchestera Ranieri je odlučio parirati u klasičnom 4-4-2 sustavu. I jedna i druga momčad imale su svoje prilike, ali čvrste obrane uspijevale su blokirati sve udarce prema vratima tako da su vratari na otvaranju susreta bili ne zaposleni.

U 24. minuti vidjeli smo zašto je Leicester tu gdje je. Christian Fuchs povukao je kontru sa svoje polovice i odigrao loptu u prazan prostor. Vardy se provukao između dva braniča Manchestera, prihvatio loptu i ušao u kazneni prostor. Bez velikog razmišljanja Vardy puca i desnom nogom pogađa donji lijevi kut gola Davida de Gee. Domaći su svjesni opasnosti koju nosi rezultat 1:0 i žele što prije postići drugi pogodak. Lijepu priliku za to imaju u 31. minuti kada Shinji Okazaki u kaznenom prostoru pronalazi Riyada Mahreza, ali De Gea brani njegov udarac.

Ni gosti nisu bez svojih prigoda, jednu od njih promašio je Rooney u 39. minuti kada nakon ubačaja iz kuta Daleyja Blinda puca glavom, ali lopta odlazi za malo pokraj desne vratnice. Ono što nije pošlo za glavom Rooneyju, uspjelo je Bastianu Schweinsteigeru u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Udarac iz kuta ponovno je izveo Blind, a Schweinsteiger potpuno sam i neometan glavom posprema njegov centaršut u mrežu.

Nastavak utakmice prilikom su otvorili gosti iz Manchestera, u 49. minuti ponovo je glavom pokušao Schweinsteiger, ali ovaj put iskazao se vratar domaćih Kasper Schmeichel koji zaustavlja njegov pokušaj. Leicester je u drugom poluvremenu prepustio inicijativu gostima i igrao na kontranapade, takvom igrom postigli su u ovoj sezoni puno toga dobroga. Sjajnu priliku iz kontre imali su u 66. minuti. Riyad Mahrez je povukao, odigrao u kazneni prostor za Leonarda Ullou koji bez razmišljanja puca, ali De Gea sjajno brani nogom i sprječava sigurno vodstvo.

Do kraja susreta mreže su mirovale, iako je United imao ogromnu prednost u posjedu lopte uspio je kreirati tek dvije ozbiljnije prilike. Jednu je u 84. minuti promašio Memphis Depay koji je nogom pucao visoko preko gola, a drugu u sudačkoj nadoknadi Matteo Darmian. Rezultatom 1:1 Leicester City je na drugom mjestu s istim brojem bodova kao i vodeći Manchester City, a United zaostaje za njima jedan bod.

• Obrisan korisnik29.11.2015. u 16:02
    Sumnjam sada, makar bi bio bolji odabir od Jelavića. Inače Bilić ga može dovesti samo u istočni London, u zapadni bi mogao Mourinho :-)
  • Obrisan korisnik29.11.2015. u 15:48
    Krama mora otic i to hitno, vec ovi sad prijelazni rok. Na mistu Bilica, ja bi ga doveja u zapadni London. otkup ili posudba
  • Obrisan korisnik29.11.2015. u 10:24
    Schweinsteiger puca sam i neometan osim šta ima na sebi Japanca kojeg nosi na leđima i postiže gol!Bože kako ovi opisuju detalje to je strašno.Što se tiče Krame on je doktor za ovog Japanca i za poslije ušlog Argentinca.Njihove šanse Krama posprema sa pol snage u gol.Sjećam se da je Ranieri i u... [više na forumu]
  • bremza230928.11.2015. u 21:05