MAXtv Prva liga, 18. kolo, 29.11.2015, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 829

Niko Rukavina • nedjelja, 29.11.2015.

Zagrebački Dinamo upisao je svoju 18. pobjedu iz 19 nastupa protiv Lokomotive i ostao je na dva boda zaostatka od vodeće Rijeke. Lokomotiva je držala aktivan rezultat do 72. minute kada je Marko Rog zabio svoj drugi pogodak, a pobjedu je potvrdio Ante Ćorić.

Lokomotiva je redovna mušterija aktualnog prvaka. U 19 dosadašnjih susreta ostvarili su samo jedan remi i to u 33. kolu sezone 2013./14., kada je Dinamo već osigurao naslov prvaka države. Poraz nisu mogli izbjeći ni u današnjoj utakmici.

U Lokomotivi trenutno igra šest igrača posuđenih iz Dinama, što je, prema propozicijama HNS-a, maksimalno koliko jedna momčad može posuditi igrača od druge. No, Lokomotiva u svojem kadru ima i osmoricu bivših igrača Dinama koji su, upravo zbog tih propozicija, raskinuli ugovor s Modrima i besplatno potpisali za Lokomotivu.

Iz prve prigode na utakmici Dinamo je poveo. Marko Rog je primio loptu u kaznenom prostoru gostiju i sjajnim udarcem neobranjivo pogodio za vodstvo Dinama. Ovo je bio prvi Rogov prvenstveni pogodak za Dinamo.

Lokomotiva je ubrzo zaprijetila preko Mirka Marića koji se našao u izglednoj situaciji, ali je pucao ravno u Eduarda. Utakmica u Maksimiru nije bila pretjerano sadržajna, s tek nekoliko pokušaja s obje strane.

Iako je Lokomotiva stajala prilično dobro na terenu, Junior Fernandes se u 34. našao u stopostotnoj situaciji da Dinamu donese novi pogodak, no njegov udarac je odličnom intervencijom obranio Oliver Zelenika.

Šest minuta kasnije mladi Dinamov stoper Filip Benković pucao je glavom nakon kornera, a s crte je loptu izbio Karlo Bartolec. Ipak, neposredno pred odlazak na odmor Lokomotiva je došla do izjednačenja. Udarcem iskosa Eduarda je matirao Eros Grezda.

Lokomotiva je i u nastavak utakmice ušla prilično hrabro, ali je i u drugom poluvremenu prva prigoda pripala Dinamu. Fernandes se našao usamljen na 11 metara od Zelenike, ali je još jednom loše reagirao i pucao ravno u golmana Lokomotive.

Nakon tog pokušaja, Lokomotiva je preuzela kontrolu nad igrom i bila je opasnija momčad na terenu. No, osim nekoliko solidnih pokušaja nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Eduarda.

U razmaku od dvije minute Modri su propustili dvije nove matne situacije. Fernandes i Angelo Henriquez nisu uspjeli s udaljenosti od pet metara svladati danas odličnog Zeleniku, jednog od Dinamovih igrača na posudbi u Lokomotivi.

U 71. minuti pomutnju u Dinamovoj obrani napravio je Grezda, ali je njegov udarac obranio Eduardo. Ipak, u sljedećem napadu Dinamo je došao do drugog pogotka. Rog je pobjegao obrani Lokosa sjurio se prema Zeleniki, zaobišao ga i pod prekršajem zabio za 2:1 Modrih.

Sva pitanja oko pobjednika riješio je Ante Ćorić sedam minuta kasnije udarcem s 15 metara.