Vardar Skoplje
Vardar Skoplje 42:27 Maks Strumica

Makedonski prvaci na krilima Manaskova do slavlja nad Maks Strumicom

Simona Margetić • srijeda, 02.12.2015.

Vardar je opravdao ulogu favorita u makedonskom derbiju i s velikih 15 pogodaka razlike svladao Maks Strumicu u Skoplju. Domaćini su već od prve minute pokazali tko je glavni u dvorani Jane Sandanski i upisali dva boda u SEHA-Gazprom ligi.

Makedonski prvaci upisali su novu pobjedu, a ovog puta svladali su Maks Strumicu u 10. kolu regionalnog natjecanja. Raspoloženi Dejan Manaskov zadao je mnogo briga gostujućem vrataru.

Vardar je odlično otvorio susret i do 23. minute otišao na devet golova prednosti (17:8), kada je Manaskov tri puta zaredom tresao mrežu protivnika. Gosti su taj zaostatak uspjeli smanjiti do predaha i na odmor otišli s pet pogodaka zaostatka (15:20).

U nastavku su domaćini ubacili u veću brzinu i došli do prednosi od 15 golova (38:23) kada je u 53. minuti siguran bio Stojanče Stoilov. Tu prednost zadržali su do kraja utakmice i slavili s 42:27, kojih je postavio Alex Dujshebaev.

Najefikasniji kod domaćina bio je Manaskov sa 17 pogodaka, Blaženko Lacković upisao je pet pogodaka, Luka Cindrić šest, dok su Strahinja MIlić i Petar Angelov zajedno obranili 16 lopti. Kod gostiju je najbolji strijelac bio Alen Kulenović s osam pogodaka, a Blagojče Trajkoski upisao je 12 obrana.