SEHA liga, 10. kolo, 15.11.2015, 17:00 h
Nexe Našice 27:28 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši minimalno slavili u Našicama za nove regionalne bodove

Zvonka Keliš • nedjelja, 15.11.2015.

Hrvatski prvak ove je nedjelje u hrvatskom derbiju osigurao i sedmu regionalnu pobjedu ove sezone. U Našicama je nakon zanimljive borbe svladao hrvatskog viceprvaka s minimalnom prednošću.

Nexe - PPD Zagreb 27:28 (12:14)

10. kolo SEHA Gazprom lige
NAŠICE - ŠD OŠ Kralja Tomislava, Gledatelja: 2000
Suci: Šatordžija/Pandžić (BiH)

Nexe: Lelić (9 obrana), Juzbašić; Eter 2, Mrđenović, Barišić-Jaman, Zrnić 7, Sršen 3, Jurjević 4, Sokolić 2, Nuić, Božić Pavletić 1, Sakić 1, Halilković, Vegar 4, Nenadić 1, Herceg 2
Trener: Zdenko Kordi

PPD Zagreb: Stevanović (3 obrane), Ivić (5 obrana); Mihić, Sabljić 1, Vujić 2, Kontrec 5, Šebetić 3, Marković, Raković 5, Horvat 5, J. Valčić 1, T. Valčić, Obranović 1, Vukić, Kovačević 4, Pavlović 1
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Nexe: 6/6; PPD Zagreb: 3/3
Isključenja: Nexe: 4 min.; PPD Zagreb: 14 min.

U sklopu desetog kola SEHA Gazprom lige hrvatski je prvak stigao u goste viceprvaku. PPD Zagreb u dosadašnjem je dijelu regionalne lige ostvario šest pobjeda te je pretrpio jedan poraz za ukupno 18 osvojenih bodova i peto mjesto na ljestvici, dok se Nexe smjestio na poziciju niže s četiri pobjede i pet poraza, odnosno, s 12 sakupljenih bodova. Zanimljivo je u hrvatskom derbiju u Našicama bilo i ove nedjelje, a regionalni bodovi i ovoga su puta pripali Zagrebašima.

Trener Veselin Vujović u hrvatski je derbi poslao Filipa Ivića među vratnice, dok su se u početnoj sedmorci našli još i kapetan Zlatko Horvat, kao i Luka Šebetić, Tin Kontrec, Domagoj Pavlović, Sandro Obranović i Antonijo Kovačević.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Tin Kontrec, Luka Raković i Zlatko Horvat s po pet postignutih pogodaka, Antonijo Kovačević je dodao njih četiri, Ivan Stevanović je sakupio tri obrane, Filip Ivić pet, dok je najbolji kod Nexea bio Vedran Zrnić sa sedam golova, po četiri su zabili Tibor Jurjević i Marin Vegar, a Perica Lelić je zaustavio devet lopti.

U susret bolje ulazi domaćin za kojeg se u uvodnim minutama raspoloženim pokazuje Vedran Zrnić te ga predvodi do vodstva 4:2. Uzvraća, međutim, efikasni Luka Raković koji tako poravnava rezultata na 4:4. Pridružio se Zagrebovu desnom krilu tada raspoloženi Kontrec i gostujuća momčad odlazi na +1. Igralo se potom pogodak za pogodak uz veliku borbu na terenu dvorane u Našicama, a minimalnu prednost u narednim minutama ipak uspijevaju osigurati Našičani.

Pri ulasku u završnicu prvoga poluvremena Marin Vegar i Tibor Jurjević odvode Nexe na +2 (10:8), no ne zadugo budući da Zagrebaši ubrzo izjednačuju pogocima Rakovića i Josipa Valčića, dok pet minuta prije odlaska na odmor Stefan Vujić postavlja gostujućih 12:11. Horvat i Kontrec pridružuju se za +3, a prije odlaska na predah Vegar još zabija za Nexe i tako smanjuje zaostatak svoje momčadi na minus dva (12:14).

Dobro Zagreb koristi uvodne minute nastavka te se odvaja na 17:14, a potom i 21:16 uz dobre reakcije Kovačevića. Uslijedila je igra pogodak za pogodak kojom Zagreb čuva stečenu prednost i u završnicu susreta ulazi s vodstvom 26:21. Do samoga kraja Nexe uspijeva smanjiti zaostatak na minus jedan, no ne i izjednačiti te se Zagreb kući vraća s pobjedom 28:27.