Vojvodina do očekivane pobjede kod Spartaka, Borac iznenadio Slovake

Simona Margetić • utorak, 01.12.2015.

Vojvodina je slavila kod Spartak Vojputa u srbijanskom derbiju, dok je Borac u posljednjim minutama uzeo dva boda Tatran Prešovu u susretima SEHA lige...

U derbiju srbijanskih momčadi, pobjedu je u 10. kolu SEHA-Gazprom lige uzeo aktualni srpski prvak Vojvodina. Iako je imao priliku krajem susreta, Spartak Vojput nije uspio slomiti čvrstu obranu domaće momčadi pa su dva boda otišla u Novi Sad.

Aleksei Rastvorcev i Filip Marjanović vodili su Vojvodinu do nove pobjede u regionalnom natjecanju, u kojem su gosti s lakoćom svladali subotički Spartak Vojput. Dvojac je od početka susreta našao recept za mrežu Bojana Perovića, a njihova momčad krenula je napadački i nametnula svoju igru i svoj tempo. Do sedme minute imali su prednost od četiri pogotka (1:5), a do predaha su zadržali istih +4 (12:16).

Na odmoru se nešto prelomilo u svlačionici Zeljkovićeve momčadi, jer su Subotičani uspjeli poravnati rezultat u 55. minuti, kada je precizan bio Milan Knežević, ali gosti su se uspjeli odmaknuti na 27:23 minutu prije kraja pogotkom Marjanovića. Susret je na kraju završio rezultatom 25:28.

Najbolji kod domaće momčadi bio je Knežević s pet pogodaka, dok je vratarski trio Vukoslavović-Radulović-Stojanović upisao 12 obrana. Kod gostiju, najefikasniji su bili Rastvorcev sa sedam pogodaka i Marjanović s pet, a Perović između vratnica upisao je 17 obrana.

Borac je iznenadio momčad Tatrana i slavio s 24:23, a pobjedu mu je u samoj završnici osigurao Stefan Janković, inače strijelac šest pogodaka, najbolji strijelac kod domaćina. U gostujućem sastavu po šest pogodaka postigli su Oliver Rabek i Radoslav Antl.