Ivan Detelić • subota, 05.12.2015.

Angers je pobjedom nad Lyonom privremeno zasjeo na drugo mjesto ljestvice, Lorient je zabio tri pogotka iz četiri udarca na vrata, dok smo u ostalim večernjim terminima današnjih utakmica 17. kola francuske lige imali nekoliko rezultatskih iznenađenja...

Angers i dalje živi prvoligaški san

Lyon – Angers 0:2

U ranijem terminu derbi kola odigrale su četvrta i treća momčad poretka u kojem su gosti na Gerlandu uzeli sva tri boda.

Prošlosezonski drugoligaš današnjom je pobjedom potvrdio kako je uz Cean najveće i najugodnije iznenađenje ove sezone.

Gosti su zabili po jedan pogodak u svakom poluvremenu. Velika tri boda i drugo mjeseto ljestvice Angersu je donio kapetan Cheikh N'Doye pogotcima glavom u 18. i 81. minuti utakmice. U 18. minuti je bio najviši u skoku i pogodio nakon ubačaja iz slobodnog udarca s 40-ak metara, da bi u 81. minuti pogodio nakon udarca iz kuta.

Lille uzeo nasušno potrebna tri boda

Caen – Lille 1:2

Cean je ove sezone hit francuske lige ponajviše zahvaljujući dobrim rezultatima na svom travnjaku, ali u današnjem susretu njegovi igrači nisu bili na uobičajenoj razini.
Domaći sastav je u prvih 20-ak minuta imao prilike i bio konkretniji, ali Lille je poveo u 28. minuti nakon brzog kontranapada kada je Yassine Benzia u konačnici zaobišao golmana i poentirao.

U drugom poluvremenu domaćini su opet bili agresivniji i željni izjednačenja, ali presjekla ih je nova lopta u njihovoj mreži. Izgubili su domaći loptu u svojoj polovici i nakon brze akcije gostiju primili pogodak u 57. minuti utakmice. Prvotni pokušaj napadača gostiju obranio je Remy Vercoutre, ali iz odbijanca je loptu u mrežu poslao dvostruki strijelac Benzia.

Cean je smanjio vodstvo iz jedanaesterca u 70. minuti, Andy Delort silovito je zakucao loptu u gornji lijevi kut vrata.
Do kraja utakmice domaći su pokušavali doći do novog pogotka i boda, ali Lille je izdržao i s pobjedom i tri boda pobjegao iz zone ispadanja.

Ajaccio uzeo samo bod

GFC Ajaccio – Nantes 1:1

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke. Domaćini su bili puno konkretniji s loptom u nogama, ali nisu uspjeli na tome kapitalizirati, ponajviše zbog manjka koncentracije u završnici.

Kanarinci su zato zabili iz svoje prve prave prilike u 56. minuti. Nakon ubačaja s desne strane, na drugoj stativi loptu je glavom potpuno neometan u mrežu pospremio Emiliano Sala.

Ajaccio je potom povećao pritisak na gostujuću obranu i uspio zabiti nakon brojnih prilika i doći do boda. Pogodak je bio djelo Johna Tshibumbua volejem s nekoliko metara u 84. minuti utakmice.

Reims propustio nanizati dvije pobjede

Reims – Troyes 1:1

Troyes je prije ove utakmice sakupio tek pet bodova i činilo se da dolazi kao naručen Reimsu koji je prije tri dana ostvario gostujuću pobjedu.
Počelo je dobro za domaćine i došli su do vodstva u 36. minuti. Nicolas De Preville s nekih 17 metara je pucao po sredini, ali lopta je imala rotaciju i prevarila gostujućeg vratara.

Početkom drugog poluvremena domaći sastav je prosuo vodstvo. U 47. minuti nisu na vrijeme raščistili situaciju pred svojim golom što je iskoristio Jessy Pi i iz blizine zabio za 1:1.

Do kraja je utakmica bila izjednačena uz poneku manju priliku s obje strane, ali rezultat se više nije mijenjao.

Klub iz Kneževine na Traoreov pogon do pobjede na Korzici

SC Bastia – Monaco 1:2

Prvo poluvrijeme na Korzici bilo je vrlo siromašno i bez izglednih prilika, a prije odlaska na odmor sudac utakmice bio je prisiljen podijeliti i 4 žuta kartona ne bi li primirio nervozu među igračima na terenu.

Monaco je poveo u 72. minuti. Gotovo sav posao napravio je Fabinho koji je ispremiješao domaću obranu s nekoliko sjajnih driblinga i promjena smjera da bi onda sjajno na pet metara pronašao Traorea koji je lagano poentirao.
Pobjedu gostiju potvrdio je novim pogotkom Traore, da bi Bastia tek ublažila poraz u 90. minuti pogotkom Juliena Romaina.

Danijel Subašić odradio je svih 90 minuta za goste dok je Mario Pašalić ostao na klupi.

Lorient preokretom uzeo sva tri boda

Toulouse – Lorient 2:3

Navijači Toulousea vjerojatno su u nevjerici otišli sa stadiona s obzirom na to da je njihov klub odigrao najbolju utakmicu ove sezone u kojoj je istodobno ostao i bez bodova.

Počelo je obećavajuće za domaćine, stvarali su mnoštvo prilika, ali bili su neprecizni u završnici. Ipak, četiri minute prije kraja poluvremena zabili su za vodstvo. Strijelac je bio Jean-Armel Kana-Biyik koji se odlično snašao i nakon kornera i prebacivanja glavom na drugoj stativi iz blizine loptu nogom pospremio u mrežu.

Iz svlačionice su igrači Toulousea izašli uvjereni u pobjedu, da bi se pet minuta nakon toga vjerojatno pitali što im se događa. Naime, unutar minute su primili dva pogotka.
Prvo je Benjamin Jeannot u 47. minuti zabio iz prve gostujuće prilike i to nakon ubačaja s lijeve strane kada je s pet metara pospremio loptu u mrežu, da bi tek nakon što su krenuli s centra domaći igrači izgubili loptu, koja je došla opet do Jeannota koji ju sjajnim prizemnim udarcem s 20-ak metara šalje u mrežu.

Toulouse se ipak brzo pribrao i izjednačio u 59. minuti. Oscar Trejo se nakon neuspješnog dodavanja i odbijanca odlučio sam sjuriti u šesnaesterac i onda poslužiti strijelca pogotka Wissama Ben Yeddera koji nije imao težak zadatak ugurati loptu u praznu mrežu.

Da ovo nije njihova večer, igrači Toulousea pokazali su do kraja utakmice kada su pritiskali suparnika ne bi li došli do trećeg pogotka, a sve što su uspjeli napraviti jest prokockati i taj jedan bod. U 76. minuti, nakon niza obrambenih grešaka, Walid Mesloub zabio je treći gostujući pogodak iz njihovog četvrtog pokušaja te tako svojoj momčadi osigurao da vrlo svjesni svoje sreće odu doma sa sva tri boda.