Ivan Detelić • nedjelja, 06.12.2015.

Marseille je propustio iskoristiti brojne šanse i dozvolio Montpellieru da uzme bod, dok se Bordeaux pred svojim navijačima iskupio za nedavne loše rezultate...

Velodrome žali za izostankom pobjede

Marseille – Montpellier 2:2

Igrači domaćeg stratega Míchela ovu utakmicu slobodno mogu okarakterizirati kao dva izgubljena nego jedan osvojeni bod. Marseille je imao apsolutnu nadmoć u igri i inicijativu, a Steve Mandanda u svoju mrežu je propustio obje lopte koje su išle u okvir vrata.

Nakon početnih pola sata, gdje nije bilo previše uzbuđenja uz veliku razliku u posjedu lopte na strani domaćina, Montpellier je iznenadno poveo. U jednom od rijetkih izleta gostiju na suparničku polovicu, gostujuća desetka Ryad Boudebouz sjajno je u 32. minuti proigrao Rodrigue Casimir Ninga koji vrhom kopačke šalje loptu u mrežu s desetak metara.

Míchel je reagirao dvostrukom zamjenom na poluvremenu i domaći su uspjeli izjednačiti tri minute nakon ponovnog izlaska na teren. Bila je to jedna od brojnih akcija po desnoj strani i prizemni povratni ubačaj na 11 metara, gdje je po sredini vrata pucao Remy Cabella, ali dovoljno silovito da se lopta od golmana odbije u mrežu.
Krenuli su potom domaći po novi pogodak, ali u 57. minuti nakon bezazlenog ubačaja loše je reagirao inače pouzdani branič Karim Rekik te omogućio Ningu da zabije svoj drugi pogodak na utakmici.

Marseille je 15 minuta kasnije došao do novog izjednačenja. U 72. minuti igrači Marseilla su probili lijevu stranu, da bi se dvojica igrača doslovno sudarila na povratnoj lopti. Ipak, nakon prvotne konfuzije, dobro je pucao joker s klupe Bouna Sarr i pogodio za 2:2.

Marseille je potom mogao doći i do sva tri boda, ali vrlo dobar dan između vratnica danas je imao Laurent Pionnier i s nekoliko sjajnih intervencija sačuvao vrijedan bod za goste.

Minimalno, ali za Bordeaux itekako vrijedno slavlje

Bordeaux – Guingamp 1:0

Nakon serije loših rezultata i poraza, domaći strateg i legendarni Willy Sagnol strahovao je za svoju poziciju i u ovoj utakmici pobjeda je bila imperativ.

U prvom poluvremenu domaći igrači imali su jalovu inicijativu uz tek poneku polu-priliku, dok su se gosti koncentrirali na obranu svog gola i često pribjegavali sitnim prekršajima.

Pogodak odluke pao je u drugom poluvremenu odnosno u 62. minuti nakon udarca iz kuta. Najspretniji u skoku bio je Cedric Yambere i glavom pogodio za slavlje.
Gosti iz Guingampa nisu uspjeli do kraja utakmice ozbiljnije zaprijetiti i Žirondinci su upisali vrijedna tri boda.

Saint-Etienne propustio uzeti sva tri boda

Saint-Etienne – Rennes 1:1

Domaća momčad u prvom je djelu utakmice imala puno više loptu u posjedu, ali nije uspijevala doći do pravih prilika za postizanje pogotka. Rennes se probudio pred kraj poluvremena i poveo u 41. minuti. Bila je to brza akcija po lijevoj strani i prizemno ubacivanje na šest metara. Strijelac je bio Pedro Henrique, a asistenciju je upisao Giovanni Sio

U drugo poluvrijeme igrači Saint-Etiennea ušli su s jasnom namjerom da dođu do bod(ova).
Nakon nekoliko propuštenih prilika činilo se da će Rennes kući s bodovima, ali onda je Romain Hamouma izborio jedanaesterac uz brojne prosvjede gostiju u 77. minuti utakmice. Najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio Valentin Eysseric i s loptom potrčao prema centru ne bi li domaći pokušali doći do sva tri boda.

Rezultat se ipak nije mijenjao, gosti su pokušavali na kraju ukrasti koju sekundu tražeći liječničku pomoć i opstruirali igru te je završilo podjelom bodova.