Inter
Inter 1:0 Genoa
Genoa

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 05.12.2015.

U 15. kolu talijanskog prvenstva Inter je na San Siru s 1:0 slavio protiv Genoe i tako barem na kratko preuzeo vrh tablice s dva boda više od Napolija koji u nedjelju gostuje kod Bologne...

Momčad Roberta Mancinija stigla je do pobjede od 1:0 protiv Genoe na San Siru. To je već osma utakmica u ovoj sezoni da Inter slavi s minimalnim rezultatom.

Veliku priliku Inter je imao u finišu prvog poluvremena. Adem Ljajić uputio je udarac unutar šesnaesterca, ali njegov pokušaj sjajno je obranio vratar gostiju Mattia Perin.

U 53. minuti priliku su imali gosti. Diogo Figueiras primio je loptu nakon ubačaja i uputio prizemni udarac po sredini gola, ali na mjestu je bio vratar domaćina Samir Handanović te je spriječio pokušaj gostujućeg sastava.

Inter je poveo u 59. minuti. Ljajić je ubacio iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, na putu do gola loptu nije dirao nitko, pa ni vratar gostiju te je domaćin stigao u prednost.

Nakon prekršaja nad Diegom Perottijem u 86. minuti, sudac Piero Giacomelli odlučio je pokazati žuti karton Danilu D'Ambrosiju kojem je to bio drugi žuti karton te su domaćini u finiš susreta ušli s desetoricom.

Ovom pobjedom Inter je preuzeo vrh tablice s dva boda više od drugoplasiranog Napolija. Marcelo Brozović je u igru ušao na početku drugog poluvremena, dok je Ivan Perišić ušao u 74. minuti.

U sljedećem kolu Inter odlazi u goste kod Udinesea, dok Genoa dočekuje Bolognu.