Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 06.12.2015.

U 15. kolu talijanskog prvenstva Bologna je slavljem od 3:2 protiv Napolija omogućila Interu da ostane na vrhu tablice, dok se je Fiorentina uvjerljivom pobjedom protiv Udinese približila Interu na jedan bod...

Bologna – Napoli 3:2

Dolaskom Roberta Donadonija na kormilu, momčad Bologne se preporodila i počela je pružati odlične predstave, a dobru formu potvrdili su protiv Napolija kojem su nanijeli drugi poraz u sezoni.

Bologna je povela u 14. minuti. Amadou Diawara poslao je dugu loptu u šesnaesterac gdje se odlično snalazi Mattia Destro koji matira vratara gostiju Pepea Reinu za prednost domaćeg sastava.

Sedam minuta kasnije Bologna stiže i do drugog pogotka na susretu. Nakon ubačaja iz kornera, sjajno je skočio stoper Luca Rossettini koji glavom postiže svoj prvijenac u dresu Bologne.

Do prednosti od tri pogotka domaći sastav je stigao u 60. minuti. S petnaestak metara Destro je pucao prema vratima gostiju, Reina je bio na lopti, ali nije ju uspio zaustaviti i Bologna je stigla do visoke prednosti, a Destro do svog drugog pogotka na susretu.

U 87. minuti Napoli je stigao do smanjenja zaostatka. Lorenzo Insigne je ubacio loptu u šesnaesterac gdje se najbolje snalazi Gonzalo Higuain koji glavom pogađa za prvi pogodak Napolija na susretu, a samo tri minuta kasnije Higuain je postigao i drugi pogodak na susretu, ali do kraja susreta Napoli nije uspio doći i do trećeg pogotka.

Ovom pobjedom Bologna je omogućila Interu da ostane na vrhu tablice za kojim Napoli sada zaostaje dva boda. U sljedećem kolu Napoli dočekuje Romu, dok Bologna odlazi u goste kod Genoe.

Fiorentina – Udinese 3:0

Momčad Paula Souse stigla je do desete pobjede u sezoni. Viole su na svom terenu slavile s 3:0 protiv Udinesea, a ponovno su ključnu ulogu imali hrvatski nogometaši.

Igrala se 26. minuta Edenilson je izbacio loptu iz šesnaesterca koja je stigla do Milana Badelja koji puca s dvadesetak metara, na putu pogađa Nikolu Kalinić, a vratar gostiju Orestis Karnezis krivo je procijenio putanju lopte i Fiorentina je stigla u prednost, a hrvatski reprezentativac do prvog pogotka u sezoni.

U 61. minuti Emmanuel Badu srušio je Nikolu Kalinića u šesnaestercu, a sudac Marco Guida je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne je Josip Iličić za povećanje prednosti Viola.

Do konačnih 3:0 domaćin je stigao u 86. minuti. Nakon ubačaja iz kornera stoper Gonzalo Rodriguez glavom je pogodio je uvjerljivu pobjedu domaćina.

Kalinić i Badelj na terenu su proveli svih 90 minuta, dok su Ante Rebić i Stipe Perica susret pratili s klupe.

Atalanta – Palermo 3:0

Momčad Eduarda Reje stigla je do uvjerljive pobjede na svom terenu protiv Palerma. Atalanta je jedno od najugodnijih iznenađenja ovosezonskog izdanja talijanskog prvenstva te su se ovom pobjedom popeli na šesto mjesto s 24 osvojena boda.

Domaćin je poveo u 18. minuti. Marten de Roon je vratio loptu u šesnaesterac, a ona je stigla do Germana Denisa, zastavica pomoćnika je bila spuštena i Argentinac je bez većih problema postigao pogodak.

Osam minuta kasnije Atalanta je povećala svoju prednost. Alejandro Gomez ubacio je u šesnaesterac gdje lopta dolazi do Nicole Cherubina koji glavom sjajno matira vratara gostiju Stefana Sorrentina.

U 76. minuti Giulio Migliaccio je zbog opasne igre dobio izravni crveni karton, te je domaći sastav u nastavak susreta krenuo s desetoricom. Tri minute kasnije, a u strijelce se je upisao Nizozemac de Roon.

U sljedećem kolu Palermo dočekuje Frosinone, dok Atalanta odlazi u goste kod Chieva.

Verona – Empoli 0:1

Ni promjena trenera Veroni nije donijela pobjedu u ovoj sezoni. Luigi Del Neri doživio je poraz u svom debiju na klupi Verone koja je poražena na svom terenu od Empolija.

Do prednosti gostujući sastav je stigao u 62. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane Andrea Costa je glavom pucao, njegov prvi pokušaj brani Pierluigi Gollini, no lopta ponovno dolazi do Coste koji drugi puta ne griješi i gosti su stigli u prednost. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je Verona upisala deveti poraz u sezoni.

Frosinone – Chievo 0:2

Momčad Chieva u finišu susreta stigla je do tri boda u gostima kod prošlosezonskog drugoligaša Frosinonea.

Veliku priliku Frosinone je imao u 54. minuti, ali udarac Luce Paganinija je završio na gredi. U 88. minuti Modibo Diakite je napravio prekršaj u šesnaestercu, a sudac je dosudio kazneni udarac za goste. Siguran realizator je Alberto Paloschi.

U sudačkoj nadoknadi momčad Chieva uspjela je upisati crveni karton i pogodak. Prvo je u drugoj minuti sudačke nadoknade Simone Pepe zaradio drugi žuti karton, a dvije minute kasnije Riccardo Meggiorini je postigao pogodak za konačan rezultat utakmice od 2:0.