Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 06.12.2015.

U posljednjim susretima 15. kola talijanskog prvenstva Milan je u gostima kod Carpija odigrao susret bez pogodaka, dok je Sassuolo slavio s 3:1 u gostima kod Sampdorije...

Sampdoria – Sassuolo 1:3

Vincenzo Montella i dalje je bez pobjede na klupi Sampdorije. Momčad iz Genoe poražena je na svom terenu rezultatom 3:1 od Sassuola koji je sva tri pogotka postigao u prvom poluvremenu.

Gosti su poveli u osmoj minuti. Matteo Politano ubacio je loptu u šesnaesterac do Francesca Acerbija u gužvi matira vratara Emilijana Viviana za rano vodstvo gostujućeg sastava.

U 27. minuti Šime Vrsaljko je ubacio s desne strane u šesnaesterac do Sergija Floccarija koji od stative loptu posprema u mrežu za povećanje prednosti gostujućeg sastava.

12 minuta kasnije Sassuolo je stigao i do trećeg pogotka. Lorenzo Pellegrini odigrao je dupli pas s Floccarijem te izbio sam pred vratara, njegov prvi pokušaj lijepo brani Viviano, ali drugi pokušaj nije uspio te je Sassuolo stigao u veliku prednost.

Počasni pogodak domaćin je postigao u finišu susreta. Nakon ubačaja u šesnaesterac lopta se je odbila do Ervina Zukanovića koji prekrasno glavom pogađa suprotni kut za konačan rezultat od 3:1.

Carpi – Milan 0:0

Nakon odlične predstave u prošlom kolu, momčad Siniše Mihajlovića ponovno je pružala blijedu igru, iako su Rossoneri bili bolja momčad na terenu nisu uspjeli doći do pogotka te je susret završio bez pobjednika.

U susretu bez puno pravih prilika vrijedi spomenuti udarac Marca BorriellaVid Belec sjajno obranio udarac glavom Juraja Kucke.