Premiership, 15. kolo, 07.12.2015, 21:00 h
Everton
Everton 1:1 Crystal Palace
Crystal Palace

Branimir Korać • ponedjeljak, 07.12.2015.

Everton i Crystal Palace podijeli su po bod u posljednjem susretu 15. kola Premier lige. U dvoboju u Liverpoolu odigrali su 1:1 golovima u zadnjih 15 minuta susreta...

Posljednji susret 15. kola Premier lige donio je dvoboj između momčadi koje su tražile tri boda da bi se približile zoni koja vodi u Europu. Na kraju je susret okončan remijem čime je Crystal Palace ostao na ljestvici ispred Evertona.

Domaćin je u susret ušao kao blagi favorit, ali gosti su bolje krenuli i vrlo rano zaprijetili preko Wickhama koji još uvijek traži prvi pogodak.

Prvu veliku priliku ipak su imali domaćini. U 23. minuti Romelu Lukaku napravio je nered u kaznenom prostoru gostiju, dobro je pucao, ali lopta je pogodila vratnicu.

Okvir gola spašavao je goste i u drugom dijelu, u 61. minuti kada je Wickham skrenuo loptu nakon udarca Barkleya, a ona je umalo završila u njegovoj mreži.

U 76. minuti gosti su poveli pogotkom Scotta Danna i ostavili domaćina razočaranog. Everton je odmah krenuo po poravnanje i pet minuta kasnije po treći put u susretu pogodio okvir gola. Ovaj put pucao je Lukaku, a greda je spasila goste.

Ipak minutu kasnije Everton zasluženo dolazi do pogotka. Lukaku je ovaj put imao lagan zadatak i iz blizine je ugurao loptu u mrežu za konačnih 1:1.