Premiership, 15. kolo, 06.12.2015, 17:00 h
Newcastle
Newcastle 2:0 Liverpool
Liverpool

Nikola Raič • nedjelja, 06.12.2015.

Liverpool je propustio priliku u potpunosti se priključiti vrhu. U utakmici bez velikih prilika, Newcastle s(p)retniji te upisuje tri važna boda.

Na St. James' Parku gledali smo borbenu utakmicu, bez velikih prilika. Domaćini su autogolom Škrtela i jednom kontrom u završnici utakmice došli do tri vrlo važna boda u borbi za ostanak, a Liverpool je propustio uhvatiti priključak samom vrhu tablice.

Newcastle je dočekao Liverpool na pretposljednjem mjestu Premierligaške tablice i u sumornoj atmosferi loše forme koju je obilježio poraz od 5:1 u posljednjem kolu protiv Crystal Palacea. Uz lošu atmosferu u momčadi, trener Newcastlea McClaren nije mogao računati na ozlijeđenog Williamsona, a na pressici je imao riječi hvale za trenera Liverpoola: “Klopp je kvalitetan trener, znam ga još iz dvoboja protiv Borussije i vidim tu Borussiju u njegovom Liverpoolu.“ McClaren je dodao i kako vjeruje svojim igračima te da je siguran kako će pronaći izlaz iz ove krize.

Liverpool je na put u Newcastle krenuo u potpuno drugačijem raspoloženju, četiri uzastopne pobjede u svim natjecanjima, okrunjene briljantnim nastupom u Capital One Cupu i pobjedom nad Southamptonom 6:1. Klopp za današnju utakmicu nije mogao računati na dva važna igrača Coutinha i Cana te je pozvao svoje igrače da ne podcijene domaćine:“Znam McClarena i upoznat sam s njegovim znanjem i iskustvom, moramo biti oprezni, iako ne znam previše o Newcastleu, ja sam još uvijek novi ovdje.“

Osim borbenosti i trke, ništa nam nisu ponudili Newcastle i Liverpool u prvih 45 minuta ovog susreta. Gosti su prvi zaprijetili i u prvoj minuti nanizali čak tri uzastopna kornera, ali bez ozbiljne prijetnje po vrata domaćina. Najveću priliku u prvom dijelu promašio je Benteke koji je loše reagirao iz blizine nakon što mu je Lovren glavom spustio loptu nabačenu iz kornera.

Newcastle je također svoju najveću priliku imao nakon ubacivanja iz kuta. U 42. minuti glavom je s pet metara pucao Mbemba, ali je njegov udarac završio preko grede. U posljednjoj minuti prvog dijela još je zaprijetio Ibe, no vratar domaćina nije morao reagirati.

U drugom dijelu smo gledali sličnu utakmicu kao u prvih 45 minuta, bez pravih prilika sve do pogotka Newcastlea. Sve do 69. minute nismo vidjeli niti jedan udarac u okvir gola, pa čak ni udarac Wijnalduma ne bi završio u okviru gola da ga Škrtel nije skrenuo u svoju mrežu. Nakon toga utakmica se zahuktala, a najvažniji trenutak se dogodio u 80. minuti kada je Morenu, zbog nepostojećeg zaleđa, poništen prekrasan pogodak koji bi Liverpoolu donio izjednačenje.

Liverpool je do kraja utakmice zagospodario terenom, ali je ta inicijativa bila jalova. Sve što možemo reći o Liverpoolu jest da su prvi udarac u okvir gola uputili u 89. minuti i to vrlo slabo, Dejan Lovren. Točku na „i“ stavio je Wijnaldum nakon kontre Newcastlea i sjajnom reakcijom zabio za 2:0. Očigledno je Liverpoolu u fazi napada strahovito nedostajao Coutinho, koji jednim potezom može riješiti ovakvu utakmicu.