Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 13.12.2015.

U 16. kolu talijanskog prvenstva Milan je na San Siru s igračem manje osvojio bod protiv Verone, dok je Chievo minimalnom pobjedom protiv Atalante stigao do druge uzastopne pobjede...

Milan – Verona 1:1

Nakon što u prošlom kolu nisu uspjeli slaviti protiv pretposljednjeg Carpija, tjedan dana kasnije Rossoneri su propustili slaviti na San Siru protiv posljednje momčadi lige Verone.

Domaćin je poveo u 52. minuti. Mbaye Niang dodao je do Luiza Adriana koji produžuje do Carlosa Bacce koji preciznim udarcem matira vratara gostiju za svoj sedmi pogodak u sezoni.

Četiri minute kasnije Nigel de Jong u šesnaestercu je srušio napadača gostiju Artura Ionitu, a sudac Paolo Valeri pokazao je na bijelu točku, a Nizozemcu crveni karton te su domaćini u nastavak susreta krenuli s igračem manje. Siguran realizator najstrože kazne je veteran Luca Toni.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je utakmica završila rezultatom 1:1. U sljedećem kolu Milan gostuje kod 18-oplasiranog Frosinonea, dok Verona dočekuje Sassuolo.

Empoli – Carpi 3:0

Momčad Empolija s visokih 3:0 slavila je protiv Carpija i tako upisala treću uzastopnu pobjedu. Ovom pobjedom Empoli se popeo na deveto mjesto s 24 osvojena boda.

Na samom početku drugog poluvremena domaćin je stigao do prednosti. Piotr Zielinski lijepo je proigrao veterana Massima Maccaronea koji u maniri pravog golgetera posprema loptu u mrežu.

Samo pet minuta kasnije Empoli je stigao i do drugog pogotka, a Maccarone se ovaj puta našao u ulozi asistenta, a pogodak je postigao Riccardo Saponara.

Deset minuta kasnije Empoli je povećao svoju prednost. Marcel Büchel proigrao je Maccaronea koji udarcem iskosa trese mrežu drugi puta na susretu i postavlja konačan rezultat 3:0.

Chievo – Atalanta 1:0

Momčad Chieva na svom terenu slavila je s minimalnom razlikom protiv Atalante i tako upisali drugu uzastopnu pobjedu, a sastav Eduarda Reje susret je završio s devetoricom.

Nakon što je u 66. minuti akcija domaćin završila, u šesnaestercu je izbio sukob između Nicole Cherubina i Alberta Paloschija, a taj sukob bolje je iskoristio napadač domaćina. Sudac je pokazao crveni karton za igrača gostiju i kazneni udarac u korist domaćeg sastava.

Odgovornost je preuzeo Paloschi, ali njegov udarac sjajno brani vratar gostiju Marco Sportiello. Ali osam minuta kasnije domaćin je ipak poveo. Riccardo Meggiorini dodao je loptu do Valtera Birse koji prizemnim udarcem matira gostujućeg vratara za konačan rezultat utakmice. Do kraja susret crveni karton dobio je i Jasmin Kurtić.