Branimir Korać • subota, 16.01.2016.

Uz remi Atalante i Intera, odigrana su još dva susreta u subotu u Serie A, a pobjedu su odnijeli domaćinu. Slavlje Napolija donijelo je i povećanje prednosti na ljestvici...

Napoli je nastavio seriju odličnih nastupa domaćom pobjedom protiv Sassuola. Slavio je s 3:1 u susretu visokog ritma koji su gosti otvorili pogotkom već u trećoj minuti, ali domaćin je uspio napraviti preokret.

Sassuolo nije mogao zamisliti bolji ulazak u utakmicu, već u trećoj minuti našao se u prednosti. Raul Albiol srušio je u svojem kaznenom prostoru Nicolu Sansonea, a Diego Falcinelli doveo je Sassuolo u vodstvo.

Ipak do odlaska na odmor domaćin je uspio doći do preokreta. Prvo je post koji je trajao od travnja prošle godine prekinuo Jose Callejon, a zatim je Gonzalo Higuain donio preokret.

U drugom dijelu dugo je stajalo tih 2:1, sve do sudačke nadoknade kada Higuain zaključuje susret.

Šime Vrsaljko odradio je svih 90 minuta.

U ranijem terminu viđeno je šest pogodaka u dvoboju između Torina i Frosinonea. Torino je na kraju slavio s 4:2 uz dva pogotka Belottija te po jedan Immobilea i Benassija. Za Frosinone su pogađali Sammarco i Avelar u svoju mrežu.