Nikola Raič • nedjelja, 17.01.2016.

Nedjeljno popodne na Apeninskom poluotoku obilježila je velika pobjeda Juventusa te povratak Spalettija na klupu Rome.

Udinese – Juventus 0:4

Na Friuliju je Juventus upisao svoju 10. uzastopnu pobjedu u Serie A. „Stara dama“ polako, ali sigurno hvata vrh i već sada su ponovno glavni konkurenti za obranu naslova. Pobjedom u Udinama, Juventus je ostao na samo dva boda zaostatka do Napolija.

Pitanje pobjednika gosti su riješili u prvom dijelu. Na odmor se otišlo s čak 4:0 za Juventus. Poveli su gosti već u 15. minuti preko Dybale, a samo tri minute kasnije Khedira je povećao vodstvo gostiju. U 26. Danilo je skrivio kazneni udarac i pri tom dobio crveni karton. Siguran izvođač bio je Dybala koji zabija svoj drugi pogodak danas. Sjajnu predstavu Argentinac je okrunio i asistencijom za 4:0, strijelac je bio Alex Sandro.

U drugom dijelu gosti su napadali, stvarali prilike, ali do novog pogotka nisu došli. U konačnoj pobjedi 4:0. Mario Mandžukić sudjelovao je svih 90 minuta.

Roma – Verona 1:1

Promjena trenera trebala je uzrokovati pozitivan šok kod domaćina. No, Spalletti u kratkom roku nije uspio napraviti veliki pomak na igri svoje momčadi. Roma je odlično izgledala samo u prvom dijelu, a Verona došla do zasluženog boda.

Roma je odigrala sjajno prvo poluvrijeme te su trebali voditi i više od 1:0. Jedini strijelac bio je Nainggolan. U drugom dijelu, druga priča. Verona je zagospodarila terenom i nanizala nekoliko prilika. Najbolju je imao Ante Rebić, ali je pogodio stativu u svom debiju. Do zasluženog izjednačenja Verona je došla iz kaznenog udarca. Siguran izvođač bio je Pazzini za konačnih 1:1. Rebić je u debiju odigrao svih 90 minuta.

Bologna – Lazio 2:2

Odličnu utakmicu odigrali su Bologna i Lazio, četiri pogotka, crveni karton, kazneni udarac i povratak nakon 2:0. Nepristrani gledatelj mora biti zadovoljan, kao i gostujući navijač. Navijači Bologne, ipak će žaliti za propuštena dva boda i konačnih 2:2.

Bologna otvara utakmicu fenomenalno. Već u 2. minuti Giaccherini zabija za vodstvo domaćina. Pogodak nije usporio Bolognu, već nastavljaju s napadima, a u 18. Destro povećava vodstvo na 2:0, to je bio ujedno i rezultat s kojim se odlazi na odmor.

Nakon odmora Lazio je zaigrao nešto bolje, a u 69. minuti Masina je skrivio kazneni udarac i zaradio crveni karton. Candreva je bio siguran s „bijele točke“ za povratak Lazija u utakmicu. Brzo je Lazio iskoristio igrača više i došao do izjednačenja u 77. minuti, Lulić je zabio za konačnih 2:2.

Carpi – Sampdoria 2:1

Carpi pokušava pobjeći iz „crvene zone“ i nakon pobjede nad Udineseom, upisali su nova tri boda. Danas je stradala Sampdorija i Carpi pokazuje kako ne misli natrag u Serie B.

Odličnu utakmicu gledali smo u Modeni. Nekoliko sjajnih akcija i prigoda vidjeli smo u prvom dijelu, a sve je bilo začinjeno s dva pogotka. Poveli su domaćini u 27. minuti preko Lolla, ali su se gosti brzo vratili. Samo šest minuta kasnije, Correa poravnava rezultat.

U drugom dijelu smo također gledali odličan nogomet, domaćini su poveli u 55. minuti, kada je Mbakogu bio siguran izvođač kaznenog udarca. Sampdoria je došla na centimetre do izjednačenja kada je Fernando pogodio stativu iz slobodnog udarca. Do kraja utakmice Sampdorija je pokušala doći do izjednačenja, ali su domaćini uspjeli sačuvati sva tri boda, unatoč crvenom kartonu Gagliola.

Chievo – Empoli 1:1

Gosti su došli u sjajnoj formi u Veronu. Empoli je u zadnjih šest utakmica nanizao pet pobjeda, a danas su uspjeli doći do boda. Na kraju 1:1, svakom po bod.

Dva različita poluvremena gledali smo u Veroni. U prvom dijelu domaćini su potpuno zasluženo poveli preko Paloschija te su do kraja mogli voditi i s više pogodaka razlike. U drugom dijelu, Empoli je zaigrao puno bolje. Nakon samo dvije minute igre u drugom dijelu izjednačili su pogotkom Tonellija. Pogodak Tonellija ostao je i jedini koji smo vidjeli u drugom dijelu.