Valencia
Valencia 2:2 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Branimir Korać • nedjelja, 17.01.2016.

Posljednju prvenstvenu pobjedu Valencia i Rayo Vallecano upisali su 7. studenog, a nakon današnjeg remija i dalje su u čekaonici za prekid niza utakmica bez pobjede...

Prije više od dva mjeseca, na isti dan Valencia i Rayo Vallecano upisali su posljednje pobjede u Primeri. Valencia je tada u gostima pregazila Celtu s čak 5:1 i ništa nije govorilo da bi mogla ući u ovakvu krizu, a Rayo Vallecano bio je bolji od Granade s 2:1.

Međutim nakon tih pobjeda uslijedile su muke po obje momčadi, na klupu Valencije došao je Gary Neville, Paco Jemez još uvijek vodi Rayo, ali pitanje je koliko će još kredita imati.

Na Mestalli su gosti bili bliže pobjedi, dva puta su vodili, ali Valencia se vraćala i na kraju uspjela barem doći do boda.

U 15. minuti Rayo Vallecano stigao je prvi put do vodstva. Jozabed je proigrao Embarbu, ovaj vraća Jozabedu koji je nečuvan i lijepo pogađa za 1:0.

Do kraja prvog dijela gosti su bili bolji protivnik i potpuno zasluženo su vodili, a Mestallom su se orili zvižduci kada su igrači krenuli prema svlačionicama.

U drugi dio domaćin je krenuo bolje i stigao je do poravnanja u 55. minuti. Praktički iz ničega Valencia je poravnala, Ryan je ispucao loptu do Negreda, ovaj se othrvao gostujućim braničima i lijepim lobom prebacio Juana Carlosa.

Međutim još jedna loša reakcija Valencijine obrane ubrzo je kažnjena. Jozabed je ubacio iz kornera, obrana nije očistila prijetnju, a Llorente je iz blizine zabio za novo vodstvo.

Dobar potez povukao je Neville kada je u igru uveo Bakkalija koji se odužio pogotkom. Doduše nije ga postigao, ali je odradio dobar dio posla, a završnicu je prepustio Alcaceru.

Ostalo je 2:2, a kako se susret razvijao zadovoljniji može biti domaćin.