Real Madrid
Real Madrid 5:1 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Nikola Raič • nedjelja, 17.01.2016.

Real je odigrao brutalnu utakmicu i razmontirao Sporting nakon samo 45 minuta, zabivši pet pogodaka. U konačnici Real je slavio s 5:1…

Drugi nastup Zinedinea Zidana na klupi Reala i nova velika pobjeda. Nakon Deportiva, stradao je Sporting iz Gijona s velikih 5:1. Sve je bilo riješeno nakon 12 minuta, kada je i treći član Realova napada zabio.

Zidane je u stilu iskusnih trenera upozorio svoje igrače na opasnosti koje nosi ovakva utakmica: “Moramo biti oprezni, jer Sporting je momčad koja je čvrsta, koja zna igrati i koja se ovdje dolazi boriti. Moramo dobro ući u utakmicu i biti fokusirani na stvari koje smo radili protekli tjedan na treninzima.“.

Abelardo Fernandez, trener gostujuće momčadi najavio je kako bi bio zadovoljan bodom na Bernabeu iako idu po pobjedu: “Kako bismo pobijedili, moramo odigrati svjetsku utakmicu i nadati se kako će Real pružiti svoju najlošiju. Svaki igrač koji kaže da ga je strah Reala, danas neće igrati.“

Ne znamo tko se bojao, ali igrači Sportinga nisu pružili ništa od onoga o čemu je njihov trener govorio. Nakon samo 12 minuta, domaćini su vodili 3:0. Sva tri člana Realova napada upisali su se u listu strijelaca. Bale je otvorio golijadu, a Ronaldo i Benzema su je nastavili. Ronaldo je svoj drugi postigao u 18., a Francuz u 41. minuti za velikih 5:0 u prvom dijelu.

U drugom dijelu Real je pustio nogu s gasa, a jedini pogodak dali su gosti. Počasni strijelac bio je Ivette Lopez. Luka Modrić i Alen Halilović su započeli u startnim postavama svojih momčadi, prvi je odigrao 90 minuta, a drugi 45. Kovačić je u igru ušao u 65. minuti.