Branimir Korać • subota, 23.01.2016.

Nastavak sezone u Bundesligi donio je nekoliko zanimljivih dvoboja već na startu, u jednom takvom Bayern je u petak slavio u Hamburgu, a dan kasnije u hrvatskom dvoboju Hoffenheim i Bayer Leverkusen odigrali su bez pobjednika...

U 18. kolu Bundeslige nekoliko rezultata koji možda nisu bili očekivani. Hertha nije nastavila s odličnim nastupima iz prvog dijela sezone, ugostila je na svom stadionu Augsburg i iz susreta iz kojeg se očekivala pobjeda, uhvatila je samo remi. Završilo je bez pogodaka što je u konačnici bilo i najpravednije.

Odlična utakmica odigrana je između Hoffenheima i Bayer Leverkusena, a također je završena remijem. Nakon dugačkog odsustva zbog ozljede, krenuo je od prve minute i na travnjaku bio sve do 68. odigravši pritom vrlo dobro. U domaćem sastavu prve minute upisao je Andrej Kramarić koji je u 83. minuti zamijenio Vargasa.

Bayer Leverkusen najvećim dijelom susreta bio je bolji i opasniji protivnik, ali je dugo bio u rezultatskom zaostatku. U 40. minuti Hoffenheim je stigao do vodstva pogotkom Hamada i imao je prednost sve do 75. minute. Tada je Bayer stigao do poravnanja nakon velike gužve u 16 metara i pogotkom glavom Topraka.

Seriju utakmica bez pobjede prekinuo je Ingolstadt domaćom pobjedom protiv Mainza. Odluka je pala u prvom poluvremenu kada je postignut i jedini pogodak na susretu.

U 42. minuti Danny Latza skrivio je kazneni udarac, a loptu je u mrežu poslao Moritz Hartmann i donio Ingolstadtu vrijedne bodove.

Stuttgart se definitivno budi i nakon dobrih igara u završnici prvog dijela sezone, sada je stigao do 3:1 pobjede u Kölnu. Vrlo dobar nastup gostiju koji su gubili nakon više od pola sata igre, ali uspjeli doći do preokreta.

Modeste je doveo Köln u vodstvo u 19. minuti, ali Didavi je prije odlaska na odmor vratio Stuttgart u igru.

U drugom dijelu gosti su dovršili preokret, u 51. minuti Werner je donio gostima prednost, a sedam minuta prije kraja konačnih 3:1 postavio je Gentner.

Hannover se profilira kao glavni kandidat za ispadanje, a novi poraz upisao je na svom travnjaku protiv Darmstadta. Gosti su bili bolji 2:1 i tako se udaljili od zone ispadanja.

Novopridošli Hugo Almeida doveo je Hannover u vodstvo već u desetoj minuti, ali golovima Sandra Wagnera Darmstadt je stigao do preokreta.