Bundesliga, 18. kolo, 24.01.2016, 17:30 h
Schalke 04
Schalke 04 1:3 Werder Bremen
Werder Bremen

Ivan Detelić • nedjelja, 24.01.2016.

Na krilima svog 35-godišnjeg kapetana Clemensa Fritza Werder je na teškom gostovanju u sklopu posljednje utakmice 18. kola Bundeslige došao do bodova olakšanja. Iako se na početku susreta činilo da će Schalke lako do bodova, gosti iz Bremena su dobrom igrom preokrenuli tijek utakmice i zasluženo uzeli tri boda...

Domaćin je poveo već u 4. minuti kada je najviši i najspretniji nakon ubačaja iz kuta bio Matip. Schalke je u prvih pola sata bio puno bolja momčad, a najčešće se u prilikama za novi pogodak našao Huntelaar.
U 27. minuti Nizozemac je sjajnim lažnjakom na travu poslao obranu gostiju, ali je potom atraktivnim prebacivanjem pogodio samo prečku. Isti igrač izbjegao je zaleđe u 34. minuti da bi pred golom loše zahvatio loptu i poslao je visoko iznad vrata.

U 38. minuti Grillitsch je za goste pucao pored vrata i nagovijestio buđenje. Tri minute kasnije Pizarro je pucao s ruba kaznenog prostora malo pred vrata, da bi u 42. minuti kapetan Werdera Clemens Fritz sam sve napravio za izjednačenje. Stvorio je prostor za udarac i malo izvan šesnaesterca sjajno pogodio u sami kut vrata.

U 53. minuti Fritz je svoju momčad vodio do preokreta kada je prodorom i ubačajem s desne strane sjajno poslužio Pizarra koji iz blizine pogađa za 2:1.
Schalke je potom razumljivo preuzeo inicijativu na terenu i pokušao doći do izjednačenja, dok je Werder čuvao vrata i čekao kontru za potvrdu pobjede.

Konačan rezultat utakmice postavio je Ujah u 89. minuti kada je popratio još jedan sjajan prodor kapetana Fritza, koji je bio apsolutno najbolji igrač utakmice.

Eventualnom pobjedom Schalke je mogao doći na poziciju koja vodi u Ligu prvaka, ovako ostaje na 6. mjestu dok je Werder uhvatio bodovni priključak iako je na 18. mjestu ljestvice.