Premiership, 23. kolo, 23.01.2016, 13:45 h
Norwich City
Norwich City 4:5 Liverpool
Liverpool

Branimir Korać • subota, 23.01.2016.

Izvrsno otvaranje 23. kola engleskog Premiershipa. Liverpool je gostovao kod Norwicha i upisao pobjedu 5:4 zahvaljujući pogotku Adama Lallane u 95. minuti. Domaćin je imao 3:1, zatim došao do poravnanja u 92. minuti i na kraju ostao praznih ruku...

Još jedna utakmica bez Dejana Lovrena, novi problemi za obranu Liverpoola, ali na kraju ipak pobjeda kod Norwicha rezultatom 5:4. 3:1 vodio je Norwich, bio u dobitnoj poziciji, ali nije uspio ništa izvući iz ovog susreta.

Redsi su do vodstva došli u 18. minuti iako do tada praktički nisu uopće zaprijetili. Moreno je dao loptu za Milnera koji odmah pronalazi Firmina, a ovaj pogađa mrežu iako je Rudd uspio dotaknuti loptu.

Uslijedilo je razdoblje igre u kojem je Liverpool mogao i povećati prednost, nije uspio, ali je zato domaćin došao do preokreta.

Prvo je u 29. minuti Dieumerci Mbokani poravnao na 1:1 nakon nove loše reakcije Liverpoolove obrane nakon kornera. Mbokani je dobio loptu leđima okrenut golu, a zatim je petom iznenadio Mignoleta.

Do odlaska na odmor Norwich je uspio doći i do drugog gola. Steven Naismith u svojem debiju nakon dolaska iz Evertona iz teške pozicije pogodio je uz novu lošu reakciju Mignoleta koji se ove sezone nakupio pogodaka kod kojih je morao bolje reagirati.

Tri gola za poluvrijeme pristojna je brojka, ali pravi vatromet uslijedio je u drugom dijelu.

U 54. minuti dosuđen je kazneni udarac nakon rijetko glupog prekršaja Morena. Moguće je da je čak i dva puta faulirao Naismitha, prvi put kod pokušaja uklizavanja, a zatim mu je prišao s leđa i koljenom ga gurnuo. Wes Hoolahan realizirao je kazneni udarac.

Kratko je trajalo slavlje domaćina. U 55. minuti Liverpool je smanjio na 3:2 pogotkom Jordana Hendersona, a u 63. minuti Firmino poravnava na 3:3.

U 75. minuti Liverpool je stigao do vodstva. Martin je vraćao loptu Ruddu, učinio je to vrlo loše, Milner je presjekao dodavanje i zabio za 4:3.

Tu nije bio kraj. U 92. minuti Bassong lijepim udarcem poravnava na 4:4 da bi završni pokušaj Liverpoola urodio novim pogotkom i to Adama Lallane praktički na isteku vremena.

Devet pogodaka, pobjeda Liverpoola i dosta zadovoljstva za napadački odrađen posao s obje strane, ali i brige za obojicu trenera zbog vrlo loše obrane.