Niko Rukavina • nedjelja, 24.01.2016.

U londonskom derbiju Chelsea je pogotkom Diega Coste u gostima nadvisio Arsenal koji je od 17. minute igrao bez isključenog Pera Mertesackera, a Swansea je upisao drugu uzastopnu pobjedu, ovaj puta na gostovanju kod Evertona

U derbiju 23. kola Premiershipa Chelsea je nadvisio gradskog rivala u gostima s minimalnih 1:0. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 17. minuti kada je Arsenalov Per Mertesacker zaradio izravni crveni karton te su Topnici do kraja utakmice igrali s igračem manje.

Prvu prigodu na utakmici imao je Chelsea kada se Willian izborio za udarac ali je pucao ravno u Petra Čecha. U 17. minuti. Diego Costa pobjegao je Mertesackeru koji ruši Chelseajevog napadača i zarađuje izravni crveni karton.

Već u 22. minuti Arsene Wenger se odlučio na izmjenu te je uveo Gabriela umjesto Olivera Girouda. Taj potez se nije pokazao dobrim, budući da je Chelsea već u sljedećoj minuti poveo. Branislav Ivanović centrirao je s desne strane, a Costa iz blizine zabio za vodstvo svoje momčadi.

Utakmica se ponovno zahuktala u završnici poluvremena. Prvo je Ivanovićev udarac glavom nakon kornera Nacho Monreal skinuo s crte, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Arsenal je stvorio svoju jedinu šansu u poluvremenu, ali je udarac Mathieua Flaminija iz izgledne pozicije otišao preko gola.

Nastavak utakmice nije polučio dobar nogomet. Prva opasnost dogodila se tek u 63. minuti kada Arsenalovi igrači nakon gužve u gostujućem šesnaestercu nisu uspjeli zabiti za izjednačenje. Što je dvoboj više odmicao, Arsenal je, unatoč igri s igračem manje, sve više pritiskao ali nije uspio stvoriti konkretnu prigodu i doći do izjednačujućeg pogotka.

U prvoj utakmici dana nogometaši Swanseaja napravili su iznenađenje i u Liverpoolu s 2:1 svladali Everton koji u prvenstvu ne zna za pobjedu već pet kola, dok se velška momčad drugim uzastopnim trijumfom udaljila od zone ispadanja.

Sva tri pogotka na utakmici pala su u prvom poluvremenu. Gosti su poveli u 17. minuti kada je precizan s bijele točke bio Gylfi Sigurdsson, da bi Everton izjednačio u 26. nakon što je Gareth Barry dobro ispratio centaršut Gerarda Deulofeua iz kornera.

Ipak, gosti su do novog vodstva došli u 34. kada je precizan udarcem iskosa bio Andre Ayew. U nastavku utakmice Everton je pritiskao ne bi li došao do izjednačenja, ali nije uspio kapitalizirati bolju igru te su tri boda otišla u Swansea.