Ivan Detelić • subota, 23.01.2016.

U utakmicama 23. kola engleske Premierlige Manchester United je upisao poraz na svom terenu, dok su pobjede očekivano ostvarili Tottenham i Leicester. Watford je nadigrao Newcastle, dok su bodove podijelili Sunderland i Bournemouth te West Bromwich Albion i Aston Villa...

Tottenham zasluženo preokrenuo

Crystal Palace - Tottenham Hotspur 1:3

Crystal Palace je nešto bolje ušao u utakmicu, da bi potom gosti preuzeli inicijativu. Ipak, u 30. minuti domaći su poveli. Igrači Tottenhama nisu dobro raščistili jednu situaciju pred svojim vratima te je nakon toga ubačaj s desne strane Jan Vertonghen nespretno proslijedio u vlastitu mrežu.

Igrači Tottenhama u drugo su poluvrijeme odlučno krenuli po izjednačenje. Uz 70% posjeda lopte i brojne udarce prema vratima u svom naumu su uspjeli u 63. minuti kada je Harry Kane bio najviši u skoku i s pet metara pogodio glavom za 1:1.

Ohrabreni izjednačenjem, gosti su pojačali tempo te šest minuta prije kraja došli i do drugog pogotka, a strijelac je bio Dele Alli. Konačan rezultat postavio je Nacer Chadli u sudačkoj nadoknadi i Tottenham je zasluženo upisao tri boda.

Uvjerljiva predstava Leicestera

Leicester City - Stoke City 3:0

Igrači Claudija Ranierija u prvom su poluvremenu bili apsolutno bolja momčad na terenu. Uz nekoliko dobrih prilika nisu gostima dopustili niti jedan udarac na vrata.
Nagrada za odlično izdanje u prvom dijelu stigla je u 43. minuti. Nakon udarca iz kuta loptu je malo izvan šesnaesterca sjajno pogodio Drinkwater i poslao u mrežu za vodstvo.

Dobra odnosno efektivna igra Leicestera se nastavila i u drugom poluvremenu. U 66. minuti Drinkwater je uposlio Vardya koji je pobjegao gostujućim braničima, a potom prošao i zadnju prepreku te iskosa zabio za povećanje vodstva.

Dobru predstavu Lisica zaključio je Jose Leonardo Ulloa zabivši treći pogodak za domaćina tri minute prije kraja utakmice.
Leicester je ovom pobjedom ponovo preuzeo vrh Premierlige, barem privremeno, jr Arsenal sutra igra protiv Chelsea.

Sveci uzeli tri boda na Old Traffordu

Manchester United - Southampton 0:1

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke. Domaćin je bio puno aktivniji, ali Crveni vragovi pred golom nisu bili precizni te je većina njihovih udaraca išla pored ili preko vrata.
Najbolju priliku za pogodak u prvom poluvremenu na kraju su imali gosti kada su Mane i Tadić dobro kombinirali , ali Mane potom nije uspio dobro primiriti loptu i De Gea je lagano otklonio opasnost.

U 54. minuti udarac je oprobao Martial, ali njegov udarac nije bio dovoljno dobar da dovede United u vodstvo. Gosti su uzvratili u 62. minuti kada je nakon kornera pored vrata glavom pucao Wanyama.

Utakmica se potom umrtvila da bi uslijedio šok na Old Traffordu tri minute prije kraja.
Charlie Austin zabio je glavom nakon kornera u 87. minuti za veliko slavlje i velika tri boda Svetaca.

Pogotci pali u prvom poluvremenu

Sunderland - AFC Bournemouth 1:1

Uz iznimku samog početka utakmice, gosti su prvi dio poluvremena bili bolja momčad na terenu. Svoju inicijativu naplatili u 13. minuti susreta kada je Benik Afobe zabio glavom dobro se snašavši na rubu peterca poslije ubačaja s desne strane.
Nakon pola sata igre Sunderland se probudio i njegovi igrači krenuli su po izjednačenje koje je stiglo pred sam odlazak na odmor. U 45. minuti Patrick van Aanholt lijepo je iskosa s ruba peterca zavukao loptu u prvi kut i zabio za poravnanje rezultata.

U drugom dijelu nije bio promijene rezultata, tako da je Sunderland ostao na pretposljednjem mjestu ljestvice.

Watford puno bolji, zasluženo uzeo tri boda

Watford - Newcastle United 2:1

U potpuno podčinjenom položaju bila je momčad Newcastlea u prvih 45 minuta. Domaći su uz veći postotak posjeda kontrolirali igru i mogli doći do vodećeg pogotka da na gostujućim vratima nije bio raspoloženi Robert Elliot.

Watford je bolju igru iz prvog poluvremena naplatio odmah na početku drugog. U 46. minuti Troy Deeney je proigrao Odiona Ighala koji je izbjegao zaleđe, potom zaobišao vratara i lagano poentirao.
12 minuta kasnije strijelac prvog pogotka našao se u ulozi asistenta kada je na petercu spustio loptu za Craiga Cathcarta kojemu nije bilo preteško udvostručiti vodstvo domaćina.

Nadu gostima dao je pogodak Jamaala Lascellesa glavom poslije udarca iz kuta u 71. minuti. Bio je to nebeski skok gostujućeg braniča i pogodak iz dosta teške situacije.
Do kraja nije bilo promjena tako da je Watford upisao vrijedna tri boda.

Villa produljila niz bez poraza, ali može žaliti za bodovima

West Bromwich Albion - Aston Villa 0:0

Villa je na noge WBA došla s namjerom da nastavi svoj niz od pet utakmica bez poraza u svim natjecanjima. Momčad koja je do prije tri ligaška kola bila siguran putnik u niži rang se preporodila i počela nizati dobre rezultate.

Tako su se gostujući igrači i postavili i u ovoj utakmici te u prvih 45 minuta bili puno opasniji po protivnička vrata. Na njihovu žalost do pogotka za vodstvo nisu uspjeli doći.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto izjednačenije, ali po prilikama su gosti možda ipak zaslužili više od jednog boda. Rezultat se do kraja nije mijenjao, tako da je Aston Villa, možda čak i s malim nezadovoljstvom produljila niz bez poraza.

• qvestor25.01.2016. u 08:45
    možda nije loš trener ali je loš manager pustiti Di Mariu i Chicarita i dovesti 19 godisnjeg klinca i prosjećne nizozemce nije se pokazalo dobrim što su mnogi i ranije predviđali da će se desit jer Man utd nije Ajax da stvara momčad i svake 4 godine ostvari rezultat, Man utd mora stalno biti u... [više na forumu]
    qvestor
  • Obrisan korisnik24.01.2016. u 04:55
    Manchester Utd. je trenutno prosjecan team za English Premier League. Nemaju dovoljno kvalitetnih igraca na rosteru da bi mogli uci u borbu za titulu prvaka. Van Gaal nije dobar fit za "Red Devils" sa Old Trafford-a, ali ne bih se slozio da je i los trener.
  • Obrisan korisnik23.01.2016. u 21:47
    Otpustit će ga ako ne potroši 700 milijuna eura na ljeto i onda opet bude 5.
  • Obrisan korisnik23.01.2016. u 21:37
    zanima me šta treba napraviti Van Gaal da ga otpuste...