Premiership, 23. kolo, 23.01.2016, 18:30 h
West Ham
West Ham 2:2(1:1) Manchester City
Manchester City

Niko Rukavina • subota, 23.01.2016.

Nogometaši West Hama i Manchester Cityja odigrali su odličnu utakmicu na Upton Parku koja je na kraju završila podjelom bodova. Po dva pogotka zabili su Enner Valencia i Sergio Agüero.

Momčad Slavena Bilića bila je vrlo blizu druge sezonske pobjede nad Manchester Cityjem, koji je izjednačujući pogodak zabio u 81. minuti. Osim četiri pogotka gledatelji na Upton Parku mogli su vidjeti dobar nogomet i tri pogođena okvira gola.

West Ham je došao do vodstva na samom otvaranju utakmice, već u 53. sekundi. Cheikhou Kouyate je probio desnu stranu gostujuće obrane i uposlio Ennera Valenciju koji poentira za vodstvo svoje momčadi.

Manchester City je brzo uzvratio. Prvo je Sergio Agüero lobom pogodio stativu, da bi u 8. minuti izborio kazneni udarac kojeg je sam realizirao za 1:1. Do kraja poluvremena nije bilo pretjeranih šansi, igralo se pretežito na sredini terena, a u 32. minuti odličnom se intervencijom iskazao Joe Hart kada je paradom obranio slobodni udarac Dimitrija Payeta.

U nastavak utakmice bolje su ušli domaćini, no Michail Antonio je pucao pored gola, da bi se u 55. Cityjev Fabian Delph izborio za udarac i pogodio drugu stativu za svoju momčad na utakmici. No, već u sljedećem napadu West Ham je ponovno poveo. Valencia je odlično ispratio dodavanje iz auta i drugi put matirao Harta za prednost Čekićara.

West Ham je dobro stajao na terenu i bio je blizu da dođe do nove pobjede nad Cityjem, no u 81. minuti Agüero je zabio svoj drugi pogodak na utakmici za, na kraju se ispostavilo, konačnih 2:2. Bilić je ubrzo uveo Nikicu Jelavića koji se našao u tri opasne situacije, a u 93. minuti Kouyate je pogodio gredu te je dvoboj završio podjelom bodova.