Ivan Detelić • subota, 30.01.2016.

Nakon naizgled bezizlazne situacije momčad iz Bremena je nadoknadila dva pogotka zaostatka, dok su do pobjeda u sklopu 19. kola Bundeslige došli Borussia Dortmund, Schalke i Bayer...

Werder Bremen - Hertha Berlin 3:3

Prvi dio utakmice pripao je domaćima, ali sredinom prvog poluvremena Hertha je preuzela inicijativu. Pogodak za vodstvo gostiju postigao je Vladimir Darida u 29. minuti utakmice, da bi tri minute prije odmora na semaforu bilo 0:2 kada je zabio Marvin Plattenhardt.

U drugi dio utakmice domaćin je krenuo puno bolje i odlučnije. Uz nekoliko propuštenih prilika Werdera bilo je za očekivati da će im se promašaji osvetiti, jer Hertha je vrebala iz kontri. Ipak, Werder je smanjio vodstvo u 67. minuti preko Fina Bartelsa, ali kada je samo četiri minute kasnije Salomon Kalou ponovo vratio prednost od dva gola činilo se da će Hertha odnijeti bodove.

S tim se igrači domaće momčadi ipak nisu složili i nastavilo se furioznih deset minuta u kojima je domaćin došao do boda. Prvo je u 75. minuti Claudio Pizarro realizirao jedanaesterac, da bi dvije minute kasnije Santiago Garcia pogodio za izjednačenje.
Napadi ohrabrenog Werdera nisu stali i mogli su domaći nošeni publikom uzeti i sva tri boda, ali do kraja utakmice se rezultat više nije mijenjao.

Borussia Dortmund - Ingolstadt 2:0

Pobjedom se Borussia približila Bayernu na samo 5 bodova razlike, ali uz utakmicu više.
Domaćinu u prvom poluvremenu nije uspjelo konkretizirati nadmoć. Ingolstadt se postavio defenzivno i igrači Borussije su imali poteškoća u stvaranju pravih šansi za pogodak iako je bilo nekoliko poluprilika.

Ipak, gostujuća obrana je popustila 12 minuta prije kraja utakmice kada je svoj prvi pogodak na utakmici zabio Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonac koji je povezivan s prelaskom u Arsenal potom je u 86. minuti zabio i svoj drugi pogodak na utakmici i dortmundskoj momčadi osigurao tri boda.

Darmstadt - Schalke 04 0:2

Gosti su od početka bolje stajali na terenu i redali prilike za pogodak. Dobru igru u prvom poluvremenu pogotkom za vodstvo gostiju okrunio je Max Meyer u 43. minuti nakon asistencije Huntelaara.

U nastavku je Schalke nastavio s dobrom igrom i prednost je ubrzo udvostručena. U 53. minuti strijelac je bio Leroy Sane.
Domaći sastav unatoč zaostatku nije pokazivao previše želje ili mogućnosti za ugrožavanjem protivničkih vrata, tako da su gosti do kraja susreta relativno lagano kontrolirali igru, a pred sam kraj susreta mogli doći i do trećeg pogotka.

Bayer Leverkusen - Hannover 96 3:0

Na svojoj BayAreni Bayer je uz vrlo dobru predstavu svojeg napadačkog dvojca došao do zaslužene pobjede.
Nakon pritiska kroz cijelo prvo poluvrijeme, uz tek poneku kontru gostiju, domaćin je uspio probiti obranu Hannovera u 44. minuti kada je za vodstvo zabio Stefan Kießling.

Utakmica je u drugom dijelu bila jednosmjerna, jer Bayer je apsolutno dominirao. Pobjedu je prvo udarcem s bijele točke u 63. minuti potvrdio Javier Hernandez ''Chicharito'', da bi isti igrač postavio konačan rezultat tri minute prije kraja utakmice.

Augsburg - Eintracht Frankfurt 0:0

U utakmici dvije momčad iz donjeg doma ljestvice nije bilo pogodaka, iako prilika nije nedostajalo.
Domaći su imali dulja razdoblja pritiska na protivnička vrata kao i veći posjed lopte, dok su gosti u drugom poluvremenu zapucali nekoliko dobrih prilika.

U konačnici niti jedna momčad ne može biti zadovoljna ishodom, jer podjela bodova ostavlja ove momčadi vrlo blizu zoni ispadanja.