Bundesliga, 19. kolo, 30.01.2016, 18:30 h
Stuttgart
Stuttgart 2:1 Hamburger SV
Hamburger SV

Ivan Detelić • subota, 30.01.2016.

U vrlo sadržajnoj utakmici 19. kola Bundeslige Stuttgart je unatoč mnogobrojnim promašajima ipak uspio doći do treće uzastopne pobjede protiv HSV-a za koji je naš Ivo Iličević odigrao dobru utakmicu i bio jedan od boljih gostujućih igrača...

Domaći su u prvom dijelu propustili realizirati nekoliko vrlo dobrih prilika za pogodak. Odmah u trećoj minuti Daniel Didavi bio je u prilici, ali nije mogao iz teškog kuta dobro pucati, da bi se isti igrač našao u dobroj prilici i nekoliko minuta kasnije s istim ishodom bez pogotka. U 23. minuti prvi napadač domaćih Timo Werner je pogodio stativu, iako je bio u očitom zaleđu koje nije dosuđeno.

Novu priliku Stuttgart je imao u 29. minuti kada je nakon podulje akcije i ubačaja na drugoj stativi Filip Kostić na petercu blokirao izbacivanje gostujućeg braniča, ali lopta je otišla pored vrata.
Jedinu priliku za goste imao je u 36. minuti Pierre-Michel Lasogga kada je lobom nakon kontre loptu poslao preko vrata.
Samo minutu kasnije Werner je imao najbolju priliku u prvom poluvremenu, ali je s ruba peterca pucao pored vratnice.

Napadač domaćih Werner se odmah početkom drugog dijela ponovo našao u prilici za pogodak te je u 47. minuti išao jedan na jedan, ali gostujući vratar Rene Adler dobro je obranio. Nakon kornera koji je uslijedio domaći su imali još tri stopostotne situacije, ali svaki puta se ispriječio ili branič ili vratar.

Ivo Iličević igrao je u prvoj postavi na lijevoj strani veznog reda HSV-a, ali se u ovim trenucima utakmice ponajviše isticao nervoznim gestikulacijama nakon nekoliko situacija u kojima je zajedno sa suigračima bio nemoćan u nadigravanju s domaćim igračima. Ivica Olić nije bio u kadru.

Nakon 66. minuta Stuttgart je ipak uspio zabiti pogodak. Didavi je pucao glavom nakon kornera, Adler je bio na lopti, ali mu je ona prošla ispod ruke, odbila se od braniča na stativi i jedva prešla crtu.
Unatoč novim naletima domaćih, u 75. minuti uslijedio je šok na Mercedes-Benz Areni. Iličević je pokrenuo akciju po lijevoj strani da bi nakon ubačaja Artjoms Rudnevs, igrač koji je u igru ušao samo dvije minute ranije, glavom u padu iz blizine zabio za 1:1.

Utakmica se potom potpuno otvorila i igralo se kontra na kontru. Nakon još jednog promašaja Wernera u 76. minuti strateg domaćih izgubio je strpljenje i zamijenio ga. U 79. minuti Iličević je mogao donijeti potpuni preokret kada je driblingom sjajno ušao u kazneni prostor i našao se oči u oči s vratarem, ali ga nije uspio matirati.
Odmah minutu poslije ponovo su zaprijetili domaći, ali udarac igrača s klupe Artema Kravetsa obranio je Adler.

Ipak, isti igrač zabio je glavom s desetak metara u 88. minuti. Odličan potez domaćeg stratega Jürgena Kramnya kada ga je uveo umjesto Wernera. Do kraja utakmice gosti su skoro opet izjednačili, ali u drugoj minuti sudačke nadoknade tri boda spasio je Tyton dobrom obranom.